طرح احسان دانش 70 هزار دانش آموز از مناطق محروم را تحت پوشش قرار می دهد


طرح احسان دانش 70 هزار دانش آموز از مناطق محروم را تحت پوشش قرار می دهد

معاون امور مجلس رئیس جمهور اجرای طرح احسان دانش را گامی ارزشمند و مهم برای تحقق عدالت آموزشی و دستیابی به دانش آموزان محروم روستایی دانست و گفت: طرح احسان دانش نمونه ای از هم افزایی، هماهنگی و تقسیم کار است. بین نهادهای مختلف است که مقام معظم رهبری همواره بر آن تاکید دارند.


به گزارش ایلنا، سید محمد حسینی تفاهم نامه چهارجانبه اجرا و حمایت از طرح احسان دانش بین وزارت آموزش و پرورش، ستاد اجرای فرمان امام (ره) دانشگاه شیراز امضا و تبادل کرد. عدالت انجمن دانش آموختگان صنعت و دانشگاه امام صادق(ع). وی این موضوع را محوری و آرمانی نظام جمهوری اسلامی دانست و به تاکیدات مقام معظم رهبری در ابلاغ مرحله دوم انقلاب اسلامی اشاره کرد. وی گفت: ایجاد جهاد سازندگی بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی با فرمان امام راحل گامی ارزشمند برای رفع کمبود و رسیدگی به اقشار ضعیف و روستایی است. با عدالت و سازندگی، جهاد علاوه بر سازندگی و عمران، به فعالیت های فرهنگی نیز توجه ویژه ای داشت.


معاون رئیس جمهور با قدردانی از مشارکت و همراهی دستگاه اجرایی فرمان امام در اجرای طرح احسان دانش، گفت: ستاد اجرایی علاوه بر کمک های مادی که انجام می دهد، در حوزه های فرهنگی و آموزشی نیز وظایفی بر عهده دارد که از جمله آنها می توان به این موضوع اشاره کرد. ساخت مدارس و مساجد در سراسر کشور و پروژه احسان دانش یک جاذبه فرهنگی مناسب برای ساخت و ساز و تلاش های زیربنایی است.


حسینی احسان دانش اجرای این طرح را گامی در راستای عدالت آموزشی برشمرد و اظهار داشت: با اجرای این طرح دانش آموزان مستعد مناطق محروم از نعمت آموختن از معلمان ممتاز و منابع ارزشمند برخوردار خواهند شد و این حرکت جهادی موجب کاهش ضریب هوشی می شود. فاصله و فاصله در عرصه آموزش و پرورش مؤثر و مفید است.


نایب رئیس مجلس گفت: در دوره کرونا توجه جدی تری به آموزش مجازی شد و زیرساخت های خوبی فراهم شد که می توان با تقویت و ارتقای سطح تحصیل دانش آموزان در مناطق مختلف کشور نقاط ضعف را برطرف کرد. .


حسینی با اشاره به حضور و مشارکت کانون دانش آموختگان دانشگاه امام صادق(ع) و مجتمع آموزش دانشگاهی در اجرای این طرح، گفت: احساس مسئولیت دانشگاه امام صادق(ع) در این حوزه مورد استقبال قرار گرفته و این دانشگاه بر اساس توصیه مرحوم آیت الله مهدوی. کنی در راستای تاثیرگذاری دانشگاه در داخل و خارج از ایران گام برداشته است که با توجه به تجربه و وجود دانشگاه های توانمند و متعهد می تواند نقش مفید و موثری در تولید محتوا داشته باشد. منابع انسانی.


معاون رئیس جمهور تصریح کرد: طرح احسان دانش نمونه ای از هم افزایی، هماهنگی و تقسیم کار بین دستگاه های مختلف است که مقام معظم رهبری همواره بر آن تاکید دارند و مطمئناً این کار در شرایط و شرایط عادی باعث ارتقای کیفیت آموزش در کشور می شود. شرایط ممکن. آموزش حضوری نباشد، مؤثر است و امیدواریم به فضل الهی طی سه سال و در پنج مرحله بیش از سه میلیون دانش آموز مشمول آن شوند.


حسینی همچنین از توجه ویژه وزیر آموزش و پرورش به اجرای این طرح قدردانی و تاکید کرد که در کنار آموزش و پرورش به حوزه آموزش نیز توجه شود.
لازم به ذکر است توجه به دانش آموزان مناطق فقیر و کم برخوردار و اجرای عدالت آموزشی از اهداف اجرایی طرح احسان دانش است که در مرحله اول بیش از 70000 دانش آموز در آن مشارکت دارند و پیش بینی می شود در 1.3 اجرا شود. سال ها و در پنج مرحله، تمامی دانش آموزان مناطق محروم و حتی علاقه مندان خارج از ایران تحت پوشش قرار خواهند گرفت.


در این مراسم وزیر آموزش و پرورش دکتر نوری رئیس دانشگاه صنعتی شیراز، حجت‌الاسلام میرلوحی و دکتر خواجه سروی از انجمن دانش آموختگان دانشگاه امام صادق(ع) به تشریح نیاز، نتایج و ابعاد پروژه احسان دانش پرداخت و در پایان تفاهم نامه فیمابین برای ادامه این فعالیت ارزشمند با حمایت های بیشتر منعقد شد.انتهای پست/