طراحی سلامتی و Vastu

عناصر طراحی سلامتی بر اساس اصول زیبایی طبیعی، تقارن انرژی و تعادل رنگ است که به طور مستقیم بر سلامت و رفاه افراد تأثیر می گذارد و باعث بهبود آن می شود. ترکیب اصول طراحی Vastu FengShui با ریتم های شبانه روزی بدن و پنج عنصر اصلی که همه ما از آنها ساخته شده ایم مطابقت دارد.

طراحی برای سلامتی، استراحتگاه ها و هتل های بوتیک بر تناسب اندام و مدیتیشن، از جمله سونا و اسپاهای سم زدایی، و همچنین فضاهای سبز منزوی که در آن گیاهان و عناصر طبیعت به وفور وجود دارد، تاکید دارد. درهای قدیمی با پرتوهای خورشید و چاکراها، نیلوفر آبی و گل ها از انرژی مثبت می ترکند. تندرستی یک تجربه حسی است، چه یک نهر روان باشد یا آبشار یا خش خش برگ ها، هر چه تجربه آرامش بخش تر باشد، فراموش نشدنی تر است.

طراحی سبز طبیعت را به داخل خانه می آورد، گیاهان سرسبز زیبا هوایی را که تنفس می کنیم تصفیه می کنند و کابینت های عتیقه و میزهای چای ساخته شده از چوب بازیافت شده خانه ای پایدار را ایجاد می کنند. فنگ شویی و واستو شاسترا علوم خواهری هستند که بر اساس دانش باستانی تعادل انرژی بین افراد و مکان هایی که در آنها زندگی می کنند، ساخته شده اند. درهای هند باستان با فلزات پوشانده شده بودند و به روشی منحصر به فرد به زیبایی حک شده بودند تا گردابی از انرژی ایجاد کنند. Vastu یوگای خانه شما است و هدف آن حفظ جریان انرژی است. انرژی مسدود شده استرس ایجاد می کند که بر سلامت، شغل و امور مالی شما تأثیر می گذارد و رشد شما را محدود می کند.

همسویی پنج عنصر زمین، آب، هوا، آتش و فضا که بدن ما را تشکیل می دهند با جهان هستی با جهت گیری های مناسب انجام می شود. شمال غربی عنصر هوایی است که بر روابط و ارتباطات تأثیر می گذارد. وقتی عنصر هوا متعادل باشد، هارمونی را تجربه می کنید. عنصر هوا بر سیستم عصبی و ذهن تأثیر می گذارد. اگر این ناحیه در بدن مسدود شود، ممکن است دچار بی خوابی و افسردگی شوید. پرده‌های آبی روشن روی پنجره‌ها و یک ملیله ساری زیبا با مهره‌های فیروزه‌ای رنگ پس‌زمینه‌ای زیبا ایجاد می‌کند که با عشق فراوان از مهمانان پذیرایی می‌کند.

شمال شرقی عنصر آبی مرتبط با رشد و شکوفایی است. بدن ما تقریباً 60 درصد آب است و این ناحیه بر سیستم گردش خون و لنفاوی ما تأثیر می گذارد. یک فواره مرمری زیبا بر روی دیواری که با حکاکی‌های دیواری گانش و بودا در سایه‌های طلایی و آبی پوشانده شده است، فضا را با انرژی شادی‌بخش تزئین می‌کند.

منطقه جنوب شرقی خانه شما عنصر آتش است که با سیستم گوارش و سطح انرژی شما مرتبط است. جنوب شرقی متعادل شما را زنده و شاد نگه می دارد. عدم تعادل در این ناحیه منجر به حساسیت غذایی و خستگی می شود. کابینت‌های قدیمی قدیمی در رنگ‌های قرمز روستایی و پتینه‌های گرم این ناحیه را تقویت کرده و از تشعشعات مضر الکترومغناطیسی ساطع شده از دستگاه‌های ما مراقبت می‌کنند.

جنوب غربی مربوط به عنصر زمین است که به خانواده و شغل ترجمه می شود. کمر ناحیه مربوطه بدن است. عنصر زمین را به بازی با گیاهان و پرده های گرم طلایی بیاورید. یک سری یانترا برنجی زیبا این منطقه انرژی را متعادل می کند، همانطور که تصاویر کوه ها نیز همین کار را انجام می دهند.

رژیم لاغری سریع