طالبان هواپیمای تحت حمایت گروه گلن بک را که برای تخلیه مورد استفاده قرار می گرفت ، زمین گیر کرد


در این گزارش آمده است که شش هواپیما که توسط موسسه خیریه ای که توسط گلن بک تأسیس شده بود ، به عنوان برخی از هواپیماهای تخلیه در افغانستان که طالبان در آن مستقر هستند ، شناسایی شده اند.

یک مقام سازمان غیردولتی تخلیه به نیوزویک گفت ، پروازهای اجاره شده توسط مرکوری وان هریک 750،000 دلار هزینه داشته و در حال حاضر خالی در فرودگاه شهر مزارشریف نشسته اند.

بر اساس این گزارش ، بیش از 1600 نفر ، از جمله 100 آمریکایی ، با هواپیماهای اجاره ای از بزرگترین شرکت هواپیمایی غیرنظامی افغانستان ، کام ایر ، تخلیه می شوند.

یک مقام غیردولتی به نیوزویک گفت که هیچکس در هواپیمای بیکار نبوده است.

یک مقام مسئول گفت: “هواپیما در حال حاضر خالی است و مسافران همچنان منتظر مجوز برای بلند شدن از طالبان در خانه های امن خود هستند.”

“من می خواهم بیش از 1600 نفر در مانیفست اصلی من پرواز کنند ، 123 نفر از آنها آمریکایی و بقیه ویزای مهاجرتی ویژه هستند.”

یکی دیگر از مقامات غیردولتی گفت که هواپیما قادر به بلند شدن نیست زیرا طالبان در این مرحله در مذاکرات با وزارت خارجه “گیر کرده” و “ترخیص نهایی” را تایید نکرده است.

گلن بک یک موسسه خیریه تأسیس کرد که اجاره هواپیماهای زمین گیر را می داد.
گلن بک یک موسسه خیریه تأسیس کرد که اجاره هواپیماهای زمین گیر را می داد.
گتی ایماژ

مایکل مک کال نماینده کنگره تگزاس پیشتر در روز یکشنبه گفت شش هواپیمای حامل مهاجران آمریکایی و افغان در فرودگاه مزار شریف توسط طالبان گروگان گرفته شده اند.

“آنها هواپیما را برای پرواز بلند نمی کنند. مک کال به فاکس نیوز یکشنبه گفت: “من چند روز گذشته در فرودگاه نشسته ام ، این هواپیماها اجازه خروج ندارند.”

“ما می دانیم که این امر به این دلیل است که طالبان در مقابل چیزی می خواهند. این در واقع به یک وضعیت گروگان تبدیل می شود که در آن شهروندان آمریکایی اجازه ندارند تا زمانی که در ایالات متحده به طور کامل شناخته نشوند ، آنجا را ترک کنند. “

دیدگاهتان را بنویسید