طالبان مظنون داعشی را با چشم بند دستگیر کردند


عکس های تازه منتشر شده سرکوب طالبان علیه داعش را نشان می دهد. یک مظنون تروریستی دستگیر شده و با چشمان بسته راهپیمایی می کند.

رهبری جدید افغانستان بارها وعده داده است که یک گروه بنیادگرای اسلامی رقیب را که مسئول حملات انتحاری در فرودگاه کابل است و بیش از 180 نفر از جمله 28 افسر طالبان و 13 آمریکایی جان خود را از دست داده اند ، سرکوب کند.

این عکس یکی از اعضای داعش را نشان می دهد که مظنون به افسر نیروهای ویژه طالبان در یکی از خودروهای زرهی این گروه در کابل اسکورت شده است.

عکس هایی که روز یکشنبه توسط رویترز منتشر شد نشان می داد که مظنونی با موادی که صورتش را کاملاً پوشانده بود ، بازو بسته بود و دستانش در پهلوها به هم چسبیده بود.

تصاویر دیگر نشان می داد که یگان های دیگر نیروهای ویژه دارای سلاح و تجهیزات نظامی هستند و بسیاری از آنها توسط نیروهای آمریکایی برای سرکوب شورش طالبان در اختیار نیروهای افغان قرار داده شده است.

سایر جزئیات در مورد فرد بازداشت شده فوراً در دسترس نیست ، از جمله این که آیا آنها با حمله تروریستی داعش-کی ، وابسته به یک گروه تروریستی در خراسان مرتبط بوده اند.

اگرچه مقامات آمریکایی می ترسیدند که حکومت جدید طالبان در افغانستان بار دیگر این کشور را به کانون تروریست ها تبدیل کند ، اما این دو گروه اسلامی رقیبان بی رحمی هستند.

نیروهای ویژه اطلاعات طالبان
طالبان بارها وعده داده اند که داعش را سرکوب می کنند ، عامل اصلی انفجارهای انتحاری در فرودگاه کابل است که در آن بیش از 180 نفر از جمله 28 نفر از اعضای طالبان کشته شدند.
مخابرات غرب آسیا از طریق REUTERS
فردی که مظنون به عضویت در داعش است با چشمان بسته با چشم بسته نشسته است.
هیچ اطلاعاتی در مورد فرد بازداشت شده و اینکه آیا وی در حمله داعش- کی مشارکت داشته است یا خیر ارائه نشده است.
مخابرات غرب آسیا از طریق REUTERS

داگلاس لندن ، رئیس سابق منطقه ای مبارزه با تروریسم سیا ، اخیراً به USA Today گفت که داعش-ک و طالبان “دشمنان فانی هستند ، زیرا داعش-کی یک رقیب است”.

او در مورد این گروه گفت: “اگرچه نسبتاً کوچک است ، اما از نظر منابع ، مواد و قدرت رقبای ما را نشان می دهد.

جن ساکی ، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید روز پنجشنبه اعتراف کرد که “تهدید فعال داعش-ک همچنان وجود دارد”.

دیدگاهتان را بنویسید