ضرورت مشارکت بخش خصوصی در نهضت سینمای استانی


ضرورت مشارکت بخش خصوصی در نهضت سینمای استانی

جلسه شورای اداری نهادهای فرهنگی هنری کرمانشاه با حضور رئیس سازمان امور سینمایی برگزار شد.


به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، جلسه شورای اداری تشکل های فرهنگی هنری استان کرچشانا امروز 10 تیرماه با حضور قائم مقام وزیر و مدیرعامل سازمان سینمایی برگزار شد. سینما. سازماندهی پرونده ها


در این نشست محمد خزایی با تایید برخی مشکلات سینما گفت: در حوزه سینما با مشکلات اساسی مواجه هستیم اما باید توجه داشت که فرصت پاسخگویی به مطالبات استان امکان پذیر است.


وی با استقبال از تلاش و همکاری مسئولان استانی در این حوزه گفت: بینندگان سینما 10 تا 12 درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند که معادل 7 تا 8 میلیون نفر است.


خزاعی مشکل اصلی سینمای کشور را کمبود تماشاگر عنوان کرد و گفت: اگر همه سالن ها و مجموعه های فرهنگی را تجهیز کنیم باید به این موضوع نیز نگاه کنیم که چگونه می توانیم در جذب تماشاگر و رونق سینما موثر باشیم.


رئیس سازمان سینمایی گفت: مردم برای تماشای فیلم از مراجعه به نهادهای دولتی پرهیز می کنند و موفقیت آنها در سینماهای خصوصی است.


وی با اشاره به تعداد تماشاگران سینما افزود: در حال حاضر به دلایل مختلف 80 درصد از خانواده های متدین و انقلابی ما به سینما نمی روند مگر اینکه شغلی مانند حالت مهدی یا بدون قرار باشد.


رئیس سازمان سینمایی با تاکید بر اینکه چگونه می توان برای جذب بیننده و ثروتمند شدن سینماها چاره اندیشی کرد، گفت: یادمان باشد تماشاگران دوست دارند مضامین و مفاهیم مورد علاقه خود را در سالنی مدرن تماشا کنند.


وی ادامه داد: اگر 4 سینمای مدرن در استان کرمانشاه داشته باشید استقبال تماشاگران بسیار بیشتر خواهد شد. زیرا تجربیات مشابه در سایر استان ها نشان می دهد که با ورود بخش خصوصی و ساخت سینماهای مجهز و مدرن، مخاطبان نیز تغییر خواهند کرد.


وی گفت: تولید محتوای هدفمند و موثر و آموزش نیروی انسانی موضوعی بسیار اساسی است. سینما به عنوان یک صنعت نیز باید با زنجیره اقتصادی و درآمدزایی جامعه مرتبط باشد.


وی با بیان اینکه در کشور ما با جمعیت 80 میلیونی تنها 600 سینما وجود دارد، گفت: راه اندازی سینما در تمامی شهرهای 50 هزار نفری یکی از برنامه های سازمان سینماها در 4 سال آینده است. این در حالی است که تخمین زده می شود ۲۵۵ شهر فاقد سینما هستند.


خزاعی یادآور شد: در حوزه سینما از نظر زیرساختی بسیار عقب هستیم و واقفیم که سالن های استاندارد باعث جذب بیننده می شود.


وی کرمانشاه را نهمین استان پرمخاطب سینما در سال 1400 اعلام کرد و گفت: کرمانشاهی ها علاقه مند به تماشای فیلم هستند و با روی کار آمدن بخش خصوصی و ساخت سینماهای مدرن، کرمانشاه به یکی از پرمخاطب ترین سینماها تبدیل خواهد شد. استان ها در حال حاضر در برخی از شهرهای بزرگ بیش از 70 درصد سینماهای فروخته شده را سینماهای مدرن تشکیل می دهند در حالی که در شهرهای دیگر 30 درصد تماشاگران سینما هستند.


معاون فرهنگی و حاکمیت اسلامی گفت: رویکرد ما در سازمان سینمایی حمایت از کسب و کارهای دانش بنیان و افراد دارای خلاقیت و فناوری در این حوزه است. در این راستا آمادگی انعقاد تفاهم نامه و حمایت از شرکت های دانش بنیان را داریم.


وی در بخشی دیگر از این سخنان با تاکید بر اینکه سینما از سبد خانواده حذف شده است، خاطرنشان کرد: ایجاد محتوای مناسب یک موضوع بسیار اساسی است که برای ما مهمتر از شام است. حتی با ظهور فناوری های جدید، تولید محتوا و نیروی انسانی همچنان اهمیت بیشتری دارد و همه ما درگیر آن هستیم.


انتهای پیام/