ضرورت حل سه مشکل زیرساختی شهرهای صنعتی فارس


ضرورت حل سه مشکل زیرساختی شهرهای صنعتی فارس


به گزارش ایلنا، علی رسولیان در نشست خلاصه سفر با نایب رئیس شورای اسلامی شهر، توسعه و تکمیل زیرساخت های شهرک صنعتی سروستان ۲ به عنوان مهم ترین فرصت سرمایه گذاری در شیراز را دغدغه جدی این امر دانست. سازمان و شرکت شهرک های صنعتی فارس. ، گفت: مهمترین کمبود زیرساختی در این شهرک صنعتی 750 هکتاری تامین برق پایدار است که در صورت رفع آن می توان شتاب جذب سرمایه گذار و شتاب صنعت را شاهد بود. توسعه این رشته


رسولیان بر احداث پست 63.20 ولت و خط انتقال آن برای تامین برق پایدار شهرک صنعتی سروستان 2 تاکید کرد و گفت: بر اساس قانون، وزارت نیرو و شرکت توانیر وظیفه تامین برق ورودی های صنایع را بر عهده دارند. شهرستان ها و منابع دولت نیز بر اساس قانون متعلق به وزارت نیرو است و این سازمان و شرکت های استانی هیچ گونه اعتبار دولتی در این زمینه دریافت نمی کنند.


معاون وزیر صنعت معدن و تجارت افزود: اما در عین حال سازمان صنایع کوچک و شهر های صنعتی ایران بر اساس وظیفه خود و در راستای تسریع در اجرای پروژه ها و کمک به سرمایه گذاران، از این امر حمایت می کند. صنعت از منابع داخلی


وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این، تحقق خطوط داخلی شهرهای صنعتی نیز از منابع داخلی تامین می شود و اگر در پروژه های خارج از شهرها هزینه کنیم، نسبت صنعتگرانی که تامین کافی ندارند، هزینه را افزایش می دهد. منطق اقتصادی


مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: تا جایی که بتوانیم از وام‌های دولتی برای پروژه‌های زیربنایی خارج از شهرها استفاده کنیم، به صنعتگران کمک کرده‌ایم هزینه‌ها را کاهش دهند و در تولید، صنعت و اشتغال موفق‌تر باشند. .


وی همچنین از آمادگی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و شرکت شهرک های صنعتی فارس برای تامین و پرداخت 30 درصد هزینه برق شهرک صنعتی سروستان 2 خبر داد و گفت: 40 درصد آن توسط توانیر و 30 درصد تامین می شود. توسط استان از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تامین می شود تا این طرح در اسرع وقت اجرایی شود.


معاون وزیر صنعت معدن و تجارت در ادامه با اشاره به طرح افزایش توسعه شهرک صنعتی هورامه گفت: این موضوع نیز با هدف ایجاد بستر افزایش جذب سرمایه گذار در افق توسعه لتونی در حال بررسی است. . در شهر محروم هورامه و ما نیز از این موضوع حمایت می کنیم.


رسولیان افزود: مهمترین نیاز اجرای طرح توسعه شهرک صنعتی خرمه تامین حداقل 25 لیتر آب توسط وزارت نیرو و سازمان آب منطقه ای فارس است که در صورت صدور مجوز اجرایی خواهد شد. . صادر شده.


معاون وزیر صنعت معدن و تجارت همچنین به برنامه این سازمان برای تسریع در ایجاد شهرک صنعتی در شهرستان کوار اشاره کرد و گفت: زمین این شهرک صنعتی در حال استخراج است و مشکل اصلی صدور مجوز حفاری است. . خوب که از وزارت نیرو و شرکت آب منطقه ای انتظار داریم فارس با تسریع در صدور مجوز این فرصت را برای تسریع در روند توسعه و تکمیل شهرک صنعتی کوار و راه اندازی شهرک صنعتی کوار فراهم می کند. در اسرع وقت.


در این جلسه که به ریاست نایب رئیس شورای اسلامی و با حضور نماینده مردم کوار، هورمه و سروستان در شورای اسلامی و جمعی از مدیران کل و مدیران استانی برگزار شد. شورای اسلامی. طرح احداث پست برق شهرک صنعتی به تصویب وزارت نیرو رسید. سروستان 2 با 30 درصد فضای صنعتی شرکت، 40 درصد مشارکت توانیر و 30 درصد منابع داخلی اجرا می شود. از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان.


مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس در این جلسه گفت: احداث شهرک صنعتی کوار که یکی از مصوبات شورای برنامه ریزی و توسعه استان است با هدف ایجاد زیرساخت ها و بسترهای لازم برای استقرار واحدهای صنعتی. و جذب سرمایه گذار در شهرستان کوار در دستور کار این شرکت قرار دارد.


سید مصطفی هاشمی ادامه داد: شهرستان کوار ظرفیت های زیادی دارد و با راه اندازی این شهرک صنعتی که به عنوان شصت و پنجمین شهر صنعتی فارس محسوب می شود، بستر لازم برای جذب سرمایه گذار و ایجاد اشتغال پایدار فراهم می شود.


وی بیان کرد: استعلام های زیربنایی این ناحیه صنعتی اخذ و گواهی صادر شده است.


مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس گفت: این شهرک صنعتی در 48 هکتار ایجاد می شود.


وی با تاکید بر لزوم همراهی و همکاری همه دستگاه های اجرایی در تامین زیرساخت ها گفت: با توجه به اینکه شرط اصلی ایجاد شهرک صنعتی تامین امکانات زیربنایی از جمله آب، برق و گاز است، امیدواریم با تعامل و همدلی بتوانیم و همکاری ارائه دهندگان خدمات در ارائه این تسهیلات، بتوانیم در اسرع وقت این شهرک صنعتی را واگذار کنیم.


هاشمی تاکید کرد: 100 واحد صنعتی و تولیدی در این شهرک صنعتی ایجاد و برای 1000 نفر اشتغال ایجاد می شود.


انتهای پیام/