صادرات گاز روسیه به اروپا دوباره کاهش یافت


صادرات گاز روسیه به اروپا دوباره کاهش یافت

بر اساس اعلام قبلی، روسیه از چهارشنبه هفته گذشته بار دیگر صادرات گاز خود به اروپا را کاهش داد.


به گزارش ایلنا از خبرگزاری رویترز، روسیه روز چهارشنبه 5 آگوست جریان گاز صادراتی به اروپا را کاهش داده است که جمع آوری ذخایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا در آستانه فصل زمستان را دشوار و پرهزینه می کند. .


با اعلام کاهش عرضه گاز در اوایل هفته جاری توسط شرکت دولتی گازپروم، ظرفیت خط لوله گاز نورد استریم-1، مسیر اصلی انتقال گاز روسیه به اروپا، به تنها یک سال کاهش یافت. یک پنجم کل ظرفیت آن


حدود یک سوم کل صادرات گاز روسیه به اروپا از طریق خط لوله نورد استریم-1 انجام می شود.


هفته گذشته، سه شنبه 4 آگوست، کشورهای عضو اتحادیه اروپا، با توافق برای محدود کردن کاهش مصرف گاز برای هر کشور، یک طرح اضطراری را برای کاهش تقاضای گاز تصویب کردند و امیدوارند که در صورت بروز مشکل، مصرف انرژی کاهش یابد. قطع کامل گاز از روسیه کاهش خواهد یافت.. کمبود عرضه را کاهش دهید.


این طرح نشان می‌دهد که این نگرانی وجود دارد که کشورها نتوانند به اهداف خود برای تکمیل ذخایر و گرم نگه داشتن مردم در ماه‌های زمستان دست یابند و در صورت نیاز به جیره‌بندی گاز، رشد اقتصادی شکننده اروپا می‌تواند ضربه دیگری به کشورها وارد کند.


تحلیلگران در بانک سلطنتی کانادا می گویند که اگر عرضه گاز روسیه 20 تا 50 درصد ظرفیت باشد، این طرح می تواند به اروپا کمک کند تا در زمستان زنده بماند.


شرکت دولتی گازپروم روز دوشنبه 3 آگوست اعلام کرد که عرضه گاز به آلمان از طریق خط لوله نورد استریم-1 به 20 درصد از ظرفیت کاهش می یابد. اقدامی که نشان از فشار بیشتر روسیه برای کاهش صادرات گاز به اروپا دارد.


بر اساس بیانیه این شرکت، جریان گاز از ساعت 4 صبح به وقت گرینویچ روز چهارشنبه 5 آگوست به 33 میلیون متر مکعب در روز خواهد رسید که 50 درصد کاهش نسبت به سطح فعلی دارد. این اقدام به این دلیل صورت گرفت که بنا به توصیه ناظر صنعتی، عملیات توربین گاز زیمنس مورد استفاده در یکی از ایستگاه های تقویت فشار باید متوقف شود.


سیاستمداران اروپایی گفته اند که روسیه ممکن است در زمستان امسال جریان گاز را متوقف کند. این اقدام آلمان را وارد رکود می‌کند و قیمت‌ها را برای مصرف‌کنندگانی که در حال حاضر با قیمت‌های بالای مواد غذایی و انرژی دست و پنجه نرم می‌کنند، افزایش می‌دهد.


در ژوئن، روسیه جریان گاز در خط لوله نورد استریم-1 را به 40 درصد از ظرفیت کاهش داد و دلیل تاخیر در بازگشت توربین را که توسط زیمنس انرژی در کانادا تعمیر شده بود، اعلام کرد. توضیحی که آلمان آن را بی اساس خواند.


این کشور سپس خط لوله را به مدت 10 روز سالانه به طور کامل تعطیل کرد و پنجشنبه گذشته (30 ژوئیه) آن را با همان ظرفیت 40 درصدی قبلی بازگشایی کرد.


انتهای پست/