شهروندان هندی از قبوض نجومی و افت فشار آب / محاسبه قیمت آب برابر برای مصارف مختلف شکایت دارند


شهروندان هندی از قبوض نجومی و افت فشار آب / محاسبه قیمت آب برابر برای مصارف مختلف شکایت دارند

صورت حساب های نجومی، بی کیفیتی و افت فشار آب باعث نارضایتی برخی از شهروندان هندی شده است.


به گزارش ایلنا از خوزستان، برخی از اهالی شهرستان هندیانی از ابتدای سال جاری تاکنون اقدام به صدور قبوض نجومی آب در این شهر و کیفیت پایین و بوی نامطبوع آب کرده اند.


یکی از چک های ارسالی بیش از ۱۶۰ میلیون ریال قیمت فیش دارد و این ساکنان چک های مشابه را با قیمت های میلیونی گزارش می دهند.


به گفته آنها استفاده از آبونمان متفاوت است و هزینه مابه التفاوت کاربری ها و انشعاب در گذشته پرداخت شده است اما قبوض یکسان محاسبه می شود و به همین دلیل آب آنها افزایش یافته است.


یک منبع آگاه در گفت و گو با خبرنگار ایلنا می گوید: در یک بازه زمانی 45 روزه، الگوی مصرف آب خانواده ها حدود 17 مترمکعب است.


وی افزود: برخی از خانه های باغ دارای ظرفیت قراردادی 1200 مترمکعب هستند و برای این کاربری هزینه بیشتری پرداخت کرده اند و تا زمانی که این الگوی مصرف رعایت شود، قیمت آب افزایش نمی یابد و پس از آن هر چه مصرف بیشتر از نمونه، هر چه قیمت بالاتر باشد.” اما در این مواقع که قیمت ها بالاست، نحوه محاسبه آنها مانند مشترکین عادی (خانگی) است.


فاکتورها در فروردین ماه به حساب صادر شد


این منبع آگاه افزود: کاربری ها متفاوت بوده اما همه آنها را آب یکسان و مستقیم می دانستند. همچنین قبوض فروردین ماه یک فاکتور خلاف قانون محسوب می شود زیرا کنتور باید بر اساس آن خوانده و محاسبه شود.


وی گفت: به باغ ها آب شرب داده می شود اما برای آبیاری درختان این خانه ها باید آب خام داده شود.


تعریف و افت فشار آب به زبان هندی


وی گفت: این امر باعث افت فشار آب در سطح شهر شده و در مسکن مهر شمالی و جنوبی حدود 12 ساعت وقفه آب به صورت 24 ساعته داریم و در تابستان نیز با افت فشار بیشتری مواجه خواهیم بود. برای افزایش مصرف آب.”


شکستگی در لوله های آب


این منبع آگاه ادامه داد: شکستگی های زیادی بر اثر فشار در یک خط و افت فشار در خطوط دیگر رخ داده است که مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.


وی افزود: در کارخانه آبفا هندی در حوضچه آب آهک نشتی گاز کلر وجود ندارد و این تاسیسات همچنان از کپسول های یک تنی برای سیستم شبکه ای قدیمی و بدون رعایت اصول ایمنی استفاده می کند.


یک منبع آگاه با بیان اینکه تعداد زیادی از اهالی در خصوص تغییر مدیریت آبفا در این شهر نامه اعتراضی نوشته و امضا کرده اند، افزود: در نظر دارند در سال های آینده این کادر مجرب را زیر نظر یک پیمانکار ببرند.


مدیر دفتر آبفا در هندیجان از اظهار نظر خودداری کرد.


انتهای پست/