شناسایی آلاینده های غذایی در آزمایشگاه کنترل کیفی دامپزشکی قزوین


شناسایی آلاینده های غذایی در آزمایشگاه کنترل کیفی دامپزشکی قزوین

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین گفت: اداره کل دامپزشکی استان قزوین برای اطمینان از ایمنی مواد غذایی دارای آزمایشگاه کنترل کیفیت مواد غذایی است که آلودگی های شیمیایی، میکروبی و رادیواکتیو مواد غذایی را تشخیص می دهد.


به گزارش ایلنا، حمید زینالی در نشست هم اندیشی و اجرای بهینه مسائل مربوط به تولید، توزیع و تحویل فرآورده های خام دامی که در اداره کل دامپزشکی استان برگزار شد، گفت: تاسیس و حدود 50 سال پیش سازمان دامپزشکی تاسیس شد. قوانین در ایران


مدیرکل دامپزشکی استان قزوین ادامه داد: مهمترین رسالت دامپزشکی پیشگیری و کنترل بیماری های عفونی و واگیر دام و انسان و تامین سلامت غذا در راستای ایجاد امنیت غذایی در جامعه است. اهمیت پیشگیری».


وی با برشمردن توانمندی های دامپزشکی قزوین و کمبودهای آینده، به بحث بیوتروریسم اشاره کرد و افزود: اطمینان از کیفیت و سلامت غذا در دنیای امروز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.


این مسئول به حضور بازرسان بهداشتی و مذهبی در مراکز تولیدی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر کشتارگاه های دام و طیور استان دارای کد حلال و کد IR هستند که یکی از الزامات صادرات فرآورده های دامی فرآوری نشده است. “


انتهای پیام/