شروع دوره کنکور ارشد 1401


شروع دوره کنکور ارشد 1401

امروز اول تیرماه مراحل انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد منقطع 1401 آغاز شد.


به گزارش ایلنا، آزمون کارشناسی ارشد 1401 در روزهای 8، 29 و 30 اردیبهشت ماه 1401 با حضور 647209 داوطلب با در نظر گرفتن علاقه مندی آنان به شرکت در دومین دوره امتحانی برگزار شد. از مجموع 647 هزار و 209 داوطلب شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد 1401، 450 هزار و 422 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند. ظرفیت کل مقطع کارشناسی ارشد قطعی 1401 در مقاطع مختلف (دوره روزانه و غیر روزانه) 136786 می باشد.


نتایج اولیه به همراه 1401 کارنامه آزمون کارشناسی ارشد روز یکشنبه 29 خرداد ماه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.


راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401 (شماره 2) که شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش می باشد، از روز سه شنبه 30 خرداد 1401 از سایت سازمان سنجش قابل دریافت است. .


به متقاضیانی که مجاز به انتخاب رشته می باشند، توصیه می شود ابتدا راهنمای انتخاب رشته (دفترچه شماره 2) را به دقت مطالعه کرده و با توجه به نتایج اعلام شده در بیانیه نتایج اولیه کد رشته و دنباله تحصیلی مورد نظر را استخراج کنند. مرتب کنید و سپس آن را روی یک فرم پیش نویس قرار دهید.


داوطلبان می توانند برای اطمینان از صحت فیلدهای محله انتخابی، از امروز چهارشنبه اول تیرماه، اطلاعات کارت اعتباری، شماره شناسنامه یا کد رهگیری ارائه شده در پایان ثبت نام اولیه به متقاضی را وارد کنند. تا شنبه 25 تیر 1401 ساعت 24:00. (این اطلاعات برای ورود به برنامه انتخاب رشته باید وارد شود) برای ثبت کد رشته محل های انتخابی (حداکثر 100 کد رشته) و تکمیل فرم.


پس از تایید نهایی رشته های منتخب، سامانه به وی رسید می دهد در غیر این صورت انتخاب رشته آنها تکمیل نمی شود.


متقاضیان مجاز به انتخاب رشته می باشند لطفا قبل از تکمیل فرم انتخاب رشته به نکات زیر توجه فرمایید که در این صورت مجاز به انتخاب رشته خواهند بود. هر گاه مشخص شود که متقاضی به طور عمدی یا ناخواسته حقایقی را مخفی کرده است، در هر مرحله (پذیرش، تحصیل و غیره) از این بررسی محروم می شود:


1. اطلاعات فوق (معدل کاردانی و کارشناسی، گرایش و محل تحصیل در مقطع کارشناسی و تاریخ فارغ التحصیلی) تایید می شود.


2. اطلاعات فوق (معدل کاردانی و کارشناسی، مقطع کارشناسی و محل تحصیل و تاریخ فارغ التحصیلی) تایید نشده و متناقض می باشد.


3. حداکثر تا 31 شهریور 1401 تمام می کنم / تمام نمی کنم.


توضیحات نکته 3: متقاضیان در صورت نمره 3 مجاز به تصحیح و ویرایش معدل، محل تحصیلات عالی و تاریخ فارغ التحصیلی خواهند بود و پس از ویرایش و تایید این نکات مجاز به انتخاب رشته خواهند بود. می شود.


متقاضیانی که جزو پذیرفته شدگان نهایی بوده و دارای میانگین نمره عدم انطباق در هنگام ثبت نام در موسسه میزبان می باشند، طبق مصوبات و دستورالعمل های مربوطه و همچنین پس از بررسی وضعیت تحصیلی در صورت نداشتن امتیاز اعتبار ثبت نام مشروط خواهند شد. ، پذیرفته خواهند شد. لغو خواهند شد.


متقاضیان باید معدل خود را مطابق با مفاد بخش “یادآوری های مهم معدل” در صفحه 5 راهنمای انتخاب رشته (شماره 2) برای این آزمون بررسی کنند تا میانگین نمره اعلام شده به آن سازمان و معدل در هنگام قبولی مشخص شود. منافات ندارد


سیستم انتخاب رشته به گونه ای طراحی شده است که تا حدودی هوشمند باشد، زیرا اشتباهات احتمالی را هنگام انتخاب دوره آنلاین به متقاضیان یادآوری می کند (به عنوان مثال: انتخاب کد رشته محلی، رد شدن در آزمون یا تمایل به پیمایش). شما مجاز به انتخاب رشته خود نیستید). متقاضیان باید نسبت به اصلاح هر گونه خطا اقدام کنند.


متقاضیانی که مجاز به انتخاب رشته هستند اطلاعیه های این سازمان، راهنمای انتخاب رشته و شرایط و ضوابط موسسات بورسیه و موسساتی که آنها را به عنوان شرایط ویژه پذیرفته اند را به دقت مطالعه کنند.


متقاضیان دوره های محله با شرایط ویژه لطفا شرایط و ضوابط این گونه دوره ها را به دقت بررسی کنند، توجه داشته باشند که از این نوع کد محل فقط مجاز به انتخاب حداکثر 2 کد محل می باشند. اطلاعیه سازمان سنجش از داوطلبان ضربدر ظرفیت خواهد بود و جدول زمانی مصاحبه و سایر مراحل گزینش در تاریخ 4 تیرماه در سایت سنجش منتشر خواهد شد.


تبصره: انتخاب رشته محل های دانشگاه شاهد، امام صادق (ع) و غیرانتفاعی خاتم از شرط محدود شدن انتخاب رشته حداکثر به 2 رشته با شرایط و بورسیه خاص معاف است.


متقاضیانی که تمایلی به ثبت نام در رشته های دانشگاه ها و آموزشکده های غیرانتفاعی و دانشگاه پیام نور نداشته اند، در صورتی که حداقل امتیاز علمی را برای انتخاب رشته در این دانشکده ها کسب کرده باشند، می توانند در قسمت «جزئیات ثبت نام» مراجعه کنند. . انتخاب این فیلدها را در گزارش نتایج اولیه ببینید.


این دسته از متقاضیان در صورت علاقه مندی به انتخاب رشته های مرتبط با دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و دانشگاه پیام نور می بایست مبلغ 200 هزار روپیه ودیعه را برای اعلام علاقه مندی به رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور پرداخت کنند یا خیر. -موسسات انتفاعی.با سامانه اینترنتی و کارت های بانکی اعضای شبکه شتاب نسبت به انتخاب این دانشگاه ها و موسسات ابراز علاقه کرده و سپس این رشته ها را در فرم انتخاب رشته آنلاین وارد کنید.


متقاضیان علاقه مند به انتخاب رشته مراکز و گروه های دانشگاه آزاد اسلامی پس از اعلام نتایج اولیه آزمون و دریافت کارنامه، از تاریخ 30 خرداد 1301 به پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی اطلاع دهند. . به دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کنید.


انتخاب رشته برای رشته های دانشگاه آزاد اسلامی به صورت جداگانه از طریق آن دانشگاه و با استفاده از کد دسترسی مندرج در کارنامه انجام می شود. متقاضیان پذیرفته شده در یکی از رشته های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی یا دانشگاه آزاد اسلامی می توانند تنها در یکی از موسسات مورد نظر خود ثبت نام و تحصیل کنند.


انتهای پست/