شرح مرزبانان در سال 1401 / موفقیت مرزبانان در کنترل مرز


شرح مرزبانان در سال 1401 / موفقیت مرزبانان در کنترل مرز

فرمانده مرزبانی مرزبانی در تشریح فعالیت های فرماندهی مرزبانی در سال 1401، موفقیت مرزبانان را در کنترل مرزها و مقابله با پدیده تهدید کننده قاچاق عنوان کرد.


به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار «احمدعلی گودرزی» در تشریح فعالیت مرزبانان در 3 ماه گذشته گفت: همچنین.


وی افزود: مرزبانان با هوشیاری و تنش در مقابل دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مرزها حضور دارند و علاوه بر امنیت، فرصت های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی را در مرزها فراهم می کنند.


فرمانده مرزبانی مرزبانی با اشاره به اینکه مرزبانان 8 هزار و 755 کیلومتر از مرزها را به خطر می اندازند، به تهدید اطراف مرزهای ایران اسلامی اشاره و تاکید کرد: مرز تا مرکز کشور».


وی در ادامه با اشاره به اینکه مرزها مشمول سرمایه گذاری هستند، خاطرنشان کرد: به برکت امنیت در مرزهای ایران اسلامی تبادلات اقتصادی به بهترین شکل ممکن انجام می شود.


سردار گودرزی مرزنشینان را از مرزبانان افتخاری فرماندهی انتظامی مرزبانی دانست و گفت: حضور مرزبانان و عشایر در مرز فرصت مغتنمی برای تامین امنیت مرزها است و این بستگان باید از فرصت های اقتصادی مرز بهره مند شوند. .


وی با اشاره به نقش موثر دیپلماسی در تامین امنیت مرزها گفت: ما دیپلماسی فعالی با همسایگان خود داریم که نشان دهنده اقتدار دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در منطقه است.


سردار گودرزی بر اطلاعات مرزی تاکید کرد و گفت: اطلاعات مرزی از اولویت های فرماندهی کل انتظامی است و بر این اساس تجهیز مرزها به دستگاه های هوشمند مرزی برای ارتقای امنیت مرزها در دستور کار قرار گرفت.


موفقیت مرزبانان در کنترل مرزها


یک مقام ارشد مرزبانی در ادامه به موفقیت مرزبانان در مرز اشاره کرد و گفت: مرزبانان امسال بیش از 12 تن انواع مواد مخدر، 30 هزار و 748 راس دام سبک و سنگین، بیش از 7 میلیون و 624 هزار لیتر سوخت، یک میلیون و 527 هزار لیتر. واحدهای مواد مخدر، 88 دستگاه خودرو و موتور سیکلت، 5 کیلوگرم و 28 گرم طلا، 305 معدنچی، 32 دستگاه ادوات راه و شهرسازی، 848 قبضه سلاح و مهمات و تعدادی قاچاقچی کشف شد.


سردار گودرزی به انهدام باندهای قاچاق در مناطق مرزی اشاره کرد و گفت: باندهای قاچاق اسلحه و مهمات، گروه های قاچاق انسان، باندهای قاچاق مواد مخدر، باندهای کالا، کالاهای غیرمجاز و سوخت برای کنترل و مراقبت از مرزها منهدم و متلاشی شدند.


وی با بیان اینکه مرزبانان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با تمام وجود پیرو رهنمودهای حکیمانه و مدبرانه مقام معظم رهبری امام همنای «مدظله العالی» هستند، گفت: مبارزه با قاچاق انسان در سراسر ایران اسلامی اقدامات مؤثری انجام داده است.


انتهای پست/