«شب انجمن فلرموینک ایران» برگزار شد/ به احترام نام بزرگ ایران باید ارکستری داشته باشیم.


صورت گرفت

انجمن فلرموینک ایران چهارشنبه شب در مجموعه فرهنگی فرشته میزبان نوین افروز، شریف لطفی، مرجان قنبری مهر، علی دهباشی و شهرداد میرزایی بود.


به گزارش ایلنا، در مراسم شبانه انجمن فیلارمونیک ایران، شریف لطفی (رئیس هیئت امنای انجمن فیلارمونیک ایران) با اشاره به حضور پرشمار بازدیدکنندگان از این مراسم گفت: ما از این حضور دلگرم هستیم. “. در کشور ما اگرچه موسیقی وضعیت خوبی ندارد و از حمایت های لازم برخوردار نیست، اما در عمل باید نشان داد که با وجود همه سختی ها، قصد داریم راه انجمن فیلارمونیک را ادامه دهیم.


وی در این خصوص افزود: با این نگاه همه اعضای انجمن بدون ملاحظات مالی کار می کنند و تمام تلاش ما بر این است که ارکستری فیلارمونیک به افتخار نام بزرگ ایران داشته باشیم.


نوین افروز (برنده جایزه صلح آلبرت اینشتین و نوازنده پیانو) نیز در این مراسم گفت: امروز روز فوق العاده ای است و حضور من در این مراسم مانند یک رویاست. تمام فعالیت هایی که در انجمن انجام می شود مرهون زحمات آقایان لطفی و میرزایی است. حمایت این دو بزرگوار برای من بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است و امیدوارم مسیر انجمن فیلارمونیک ایران هر روز بهتر از روز قبل پیش برود.


پس از پایان مراسم ماریان قنبری مرس (نوازنده ویولن) درباره لزوم حمایت مردم از انجمن فیلارمونیک ایران گفت: از همه می خواهم در گسترش انجمن از ما حمایت کنند. این یک نهاد مردمی است و فقط با کمک شما زنده است، زیرا اساساً یک انجمن مردمی با حمایت مخاطبان زنده است.


شهرداد میرزایی (مدیر اجرایی انجمن فیلارمونیک) نیز در این مراسم گفت: امروز به دو دلیل بسیار خرسند هستم: اول اینکه توانستیم انجمن را به نقطه شروع برسانیم و دوم اینکه فرهنگ فرشته یک راه حل پیدا کرده است. محلی برای برگزاری چنین مراسمی».


وی با اشاره به مصائب موسیقی در ایران گفت: باید بپذیریم که در ایران مشکلات و معضلاتی وجود دارد، اما نباید صرفا وارد انتقاد و اعتراض شد و باید برای بهتر شدن اوضاع و حرکت رو به جلو تلاش کنیم. البته هر فعالیتی فراز و نشیب های خود را دارد و همین باعث می شود نیاز به یک سازمان مردمی اهمیت بیشتری پیدا کند.


میرزایی ادامه داد: تلاش می کنیم انجمنی را با سیستم کاملا مردمی توسعه دهیم، انجمن جدیدی ثبت نکردیم اما می خواهیم همان مسیر انجمن فیلارمونیک را که قبلا توسط افراد تحصیلکرده ثبت شده بود ادامه دهیم، بسیار مهم است.


علی دهباشی با اشاره به تاریخچه انجمن فیلارمونیک ایران گفت: این انجمن برای اولین بار در نوامبر 1943 توسط ادوارد جوزف که در خانواده ای مسیحی در کرمانشاه به دنیا آمد و با برگزاری کنسرت های ارکستر فیلارمونیک تهران تأسیس شد.


حشمت سنجری از سال ۱۳۴۳ رئیس انجمن فیلارمونیک ایران و رهبر ارکستر فیلارمونیک تهران بوده است. پس از انقلاب 1357، اکثر نوازندگان ارکستر تهران را ترک کردند و تنها ده نفر از اعضای انجمن در ایران ماندند. انجمن فیلارمونیک ایران کار خود را با دکتر دکتر از سر گرفت. با حمایت و سرپرستی عبدالحسین مستوفی در سال ۱۳۷۳ و سپس در سال ۱۳۷۸ به رهبری و رهبری هنری ارکستر شریف لطفی، ارکستر فیلارمونیک تهران زیر نظر فیلارمونیک ایران تأسیس شد. اتحادیه. از سال 1393 تلاش های جدی با محوریت و انگیزه شریف لطفی و آرمان شاگردان و علاقه مندانش برای راه اندازی مجدد انجمن از سر گرفته شده است. انجمن فیلارمونیک ایران با کمک شهرداد میرزایی، بهراما جمالی، مرتض دلیری و فواد قهرمانی سرانجام در سال 1397 با یک شخصیت حقوقی مستقل کار خود را از سر گرفت.


در پایان این مراسم دو تگ توسط هنرمندان انجمن فیلارمونیک ایران نواخته شد.


انتهای پست/