سیل یزدا به 13 هزار واحد مسکونی و تجاری خسارت زد/ اقدامات لازم برای بهبود وضعیت سیل بندها انجام شد/ پیشینه تاریخی مشکل اصلی مدیریت سیلاب است.


سیل یزدا به 13 هزار واحد مسکونی و تجاری خسارت زد/ اقدامات لازم برای بهبود وضعیت سیل بندها انجام شد/ پیشینه تاریخی مشکل اصلی مدیریت سیلاب است.

استاندار یزد با اشاره به اینکه خسارات سیل در یزد بسیار گسترده است گفت: 13 هزار واحد مسکونی و تجاری بر اثر سیل در یزد خسارت دیدند.


به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، مهران فاطمی در جلسه ستاد مدیریت بحران استان یزد با حضور وزیر کشور اعلام کرد: از هفته گذشته که اخطاریه سیل صادر شد، بلافاصله ستاد بحران استان تشکیل شد و به دلیل وقوع سیلاب. . تجربه به دست آمده از چند ماه پیش، اقدامات گسترده ای آغاز شده است.


وی با اشاره به اینکه امروز 75 میلی متر بارندگی در ایستگاه راه آهن به ثبت رسید و نسبت به میانگین سالانه 45 میلی متری یزد تقریبا دو برابر بارندگی داشت، افزود: بیش از 60 میلی متر در شهرستان تفت بارید. ثبت شد و در عین حال در سایر شهرهای یزد بارندگی های بسیار شدیدی داشتیم، بنابراین در این مناطق باید از ماشین آلات استانی برای جلوگیری از بحران استفاده شود.


فاطمی با بیان اینکه اقدامات لازم برای بهبود وضعیت سیلاب ها انجام شده است، ادامه داد: ماشین آلات استانی برای مقابله با این سیلاب ها ناچیز بود و برای غلبه بر آن ها کافی نبود، بنابراین با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، حداکثر توان را فراهم کرد. تجهیزات ممکن برای ساخت آن


فاطمی با اشاره به اینکه بافت تاریخی ما را عامل این سیل ها درگیر این سیلاب ها کرده است، تصریح کرد: این بارندگی به این بزرگی به هیچ وجه توسط سامانه های هواشناسی پیش بینی نشده بود.


وی در خصوص خسارت سیل در استان و واحدهای مسکونی و تجاری گفت: 5 هزار و 650 واحد مسکونی شهری، 450 واحد تجاری، 7 هزار و 500 واحد مسکونی روستایی، 2 هزار و 500 متر جاده و چندین ساختمان دولتی و زیرساختی خسارت دیدند.


انتهای پیام/انتهای پیام/