سیل اخیر 24 استان کشور را در برگرفت/ در استان مرکزی نسبت به سایر استان ها تلفات زیادی نداشت/ در مرحله اول مردم وحدت و همگرایی خوبی داشتند.


سیل اخیر 24 استان کشور را در برگرفت/ در استان مرکزی نسبت به سایر استان ها تلفات زیادی نداشت/ در مرحله اول مردم وحدت و همگرایی خوبی داشتند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: سیل اخیر 24 استان کشور را درگیر کرد اما استان مرکزی نسبت به استان های دیگر تلفات زیادی ندارد. در جریان بارندگی ها و سیلاب های هفته گذشته مدیریت بحران در کشور به خوبی پیش رفت. حکمرانی خوب در این زمینه حائز اهمیت بود که در اکثر استان ها اجرا می شد.


به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدحسن نامی در مراسم کلنگ زنی ساخت منازل مسکونی برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) روستای آهنگران فراخان، افزود: اگر نیروهای امدادی خوب و بهینه نبودند. ارائه دهندگان خدمات و همچنین تلاش فراوان مردم و حمایت آنها، روند کار را دشوارتر کرد.


وی ادامه داد: اگر این سیل که در ایران اتفاق افتاد در جای دیگری رخ می داد قربانیان زیادی بر جای می گذاشت که این نتیجه مدیریت بهینه و اطلاع رسانی خوبی بود که قبل از وقوع سیل انجام شد. از طرفی در مرحله اول مردم از اتحاد و همگرایی خوبی برخوردار بودند.


رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تصریح کرد: روستای آهنگران شهرستان فراخان منطقه ای کشاورزی است بنابراین کانال های آب و مسائل آب شرب در این منطقه بسیار حائز اهمیت است. خوشبختانه زیرساخت های آب، برق و گاز در این روستا متصل است.


نامی گفت: اگرچه وضعیت در برخی استان ها و مناطق کشور، کانال ها و لوله های آب بسیار سخت است، اما مزارع کشاورزی و خانه های تخریب شده بازسازی می شود و مردم نگران هزینه آن نباشند.


فرزاد مخلیس الائمه استاندار مرکزی نیز در این مراسم گفت: حضور نیروهای امدادی و خدمات رسان که در چند ساعت به 1.5 برابر جمعیت روستای آهنگران رسید مدیریت خوب سیل و خسارت سیل را تضمین کرده است. در اين زمينه.


مجید مومنی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی نیز در این مراسم گفت: 46 خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی در روستای سیل زده آهنگران به همراه خانواده هایشان هستند. خانه ها ظرف یک هفته حفاری شدند.


انتهای پست/