سوپ لوبیا سفید و کلم پیچ


سوپ لوبیا سفید و کلم پیچ ترکیبی دلچسب از سبزیجات و لوبیا است که با هم در یک آبگوشت خوش طعم بجوشد. یک غذای گرم، دنج و رضایت بخش که برای لذت بردن در فصل زمستان عالی است!

وقتی بیرون هوا سرد است، سوپ یکی از شام های خانوادگی مورد علاقه ماست! چه یک سوپ سیب زمینی آرام پز یا یک سوپ عدس مقوی، یک کاسه داغ خوشمزه همیشه در خانه من محبوب است. و این سوپ لوبیا سفید و کلم پیچ مورد علاقه جدید ماست! این پر از طعم، رنگ و بافت است و برای جمعیت بسیار خوشحال کننده است.

این سوپ خوش طعم کاملاً گیاهی است و با مواد مغذی و ساده تهیه می شود. همچنین حاوی مقدار زیادی فیبر و پروتئین گیاهی است. یک وعده غذایی عالی برای یک روز سرد! غلیظ، کرمی و بسیار راضی کننده است.

مواد لازم

این سوپ کلم لوبیا سفید که برای شما مفید است سرشار از مواد مغذی و طعم‌های دلپذیر است که در تمام فصول عاشق آن خواهید بود. در اینجا چیزی است که برای ساختن آن نیاز دارید:

 • سبزیجات. این دستور سوپ شامل مقدار زیادی سبزیجات مغذی است! ما از سیر، پیاز، هویج و کلم پیچ استفاده می کنیم.
 • چاشنی ها جدا از طعمی که سیر برشته به این سوپ می دهد، دانه های رازیانه، جعفری تازه، یک برگ بو، آب لیمو، و نمک و فلفل را به آن اضافه می کنیم.
 • ابگوشت. برای اینکه این سوپ وگان پسند باشد، پایه این سوپ آب سبزیجات است. پیشنهاد می کنم از آبگوشت کم سدیم استفاده کنید تا بتوانید شوری سوپ را کنترل کنید.
 • لوبیا. من معمولا از لوبیا شمالی در این دستور غذا استفاده می کنم، اما از لوبیا کانلینی یا لوبیا دریایی استفاده کنید.

طرز تهیه سوپ کلم لوبیا سفید

این سوپ به راحتی با زمان بسیار کمی درست می شود. در اینجا فرآیند ساده است، اما برای دستور کامل و قابل چاپ، به کارت دستور غذا در پایین صفحه مراجعه کنید.

 1. سیر را تفت دهید. سیر را با جدا کردن لایه بیرونی پوست آماده کنید اما تمام حبه ها را به پایه چسبیده نگه دارید. روی آن را برش دهید (حدود ½ اینچ) و حدود یک قاشق چای خوری روغن زیتون بپاشید و آن را بمالید. سیر را در فویل حلبی بپیچید و به مدت 45 تا 55 دقیقه در فر بپزید یا تا زمانی که سیر نرم شود و به راحتی فشرده شود. .
 2. پیاز و هویج را تفت دهید. روغن زیتون را در یک قابلمه بزرگ روی حرارت متوسط ​​گرم کنید و پیاز و هویج را به مدت 5 دقیقه تفت دهید. نمک، فلفل و دانه های رازیانه را با هم مخلوط کرده و 1 دقیقه دیگر بپزید.
 3. سوپ را بپزید. آبگوشت، لوبیا، سبزی، برگ بو را با هم مخلوط کرده و بگذارید تا بجوشد. حرارت را کم کنید تا به آرامی بجوشد و اجازه دهید به مدت 5 دقیقه بدون درب بپزد. برگ بو را بردارید و سیر تفت داده شده را به آن اضافه کنید (حبه ها را فشار دهید و هر پوستی را پشت سر بگذارید). کلم پیچ را هم بزنید و چند دقیقه دیگر بپزید تا کلم پیچ کاملا پژمرده شود.
 4. مخلوط کنید + سرو کنید. به دلخواه می توانید تمام یا بخشی از سوپ را مخلوط کنید. من دوست دارم از مخلوط کن غوطه وری برای مخلوط کردن حدود ¼ سوپ استفاده کنم تا حالت خامه ای بیشتری به آن اضافه شود. آب لیمو را هم بزنید و از آن لذت ببرید!
پختن سوپ لوبیا سفید در یک قابلمه بزرگ

پیشنهادات خدمت

آیا می خواهید تصمیم بگیرید که چه چیزی با سوپ کلم لوبیا سفید خوب است؟ من شخصا فکر می کنم خود سوپ بسیار رضایت بخش است، اما اگر کمی چیز اضافی می خواهید، قضاوت نمی کنم. در اینجا چند ایده خوشمزه وجود دارد:

 • سالاد. یک سالاد سبز سبک و تازه به خوبی با این سوپ خوش طعم جفت می شود.
 • پنیر کبابی. پنیر و سوپ کبابی همیشه یک جفت خوشایند است!
 • نان. نان خرد شده، بیسکویت یا نان ذرت – مناسب برای غوطه ور شدن!
 • کراکر. من عاشق کراکرهای کره ای، کراکر صدفی یا کراکر نمکی هستم که در هر دستور پخت سوپ له می شوند.

آیا سوپ لوبیا سفید و کلم پیچ سالم است؟

به نظر من سوپ لوبیا سفید و کلم پیچ واقعا مغذی است. سالم موضوعی ذهنی است و برای هر کسی معنی متفاوتی دارد، اما این سوپ مملو از مواد مفید برای شماست. ما مقدار زیادی سبزیجات با مقدار زیادی کربوهیدرات پیچیده و پروتئین گیاهی به شکل لوبیا داریم، بنابراین یک وعده غذایی متعادل است. و برای یک کاسه بزرگ، کالری و چربی واقعا عالی است!

سوپ کلم لوبیا سفید در یک کاسه با قاشق سرو می شود

توصیه های پیش رو + ذخیره سازی

 • جلو بیار می‌توانید با تفت دادن سیر، خرد کردن سبزیجات و اندازه‌گیری ادویه‌ها تا ۱ روز قبل، در زمان صرفه‌جویی کنید. پیاز، هویج و سیر را در یخچال نگهداری کنید.
 • باقی مانده. باقیمانده سوپ لوبیا سفید را در ظرف در بسته در یخچال تا 5 روز نگهداری کنید.
 • دوباره گرم کنید. باقی مانده سوپ را روی اجاق گاز روی حرارت متوسط ​​رو به پایین گرم کنید. برای رقیق شدن سوپ، در صورت نیاز آب گوشت اضافه کنید. همچنین می توانید این سوپ را در مایکروویو دوباره گرم کنید.
 • یخ زدگی. سوپ باقیمانده را که کاملاً خنک شده است، در یک ظرف نگهداری شده در فریزر دربسته به مدت حداکثر 3 ماه قرار دهید. قبل از گرم کردن مجدد اجازه دهید یک شب در یخچال ذوب شود.

این سوپ کلم لوبیا سفید در چرخش وعده های غذایی من در ماه های سردتر است. این یک راه عالی برای گرم کردن و لذت بردن از سبزیجات است!

کاسه ای پر از سوپ لوبیا سفید و کلم پیچ

چاپ

ساعت نماد ساعتکارد و چنگال نماد کارد و چنگالپرچم نماد پرچمپوشه نماد پوشهاینستاگرام آیکون اینستاگرامpinterest نماد pinterestفیس بوک نماد فیس بوکچاپ نماد چاپمربع ها نماد مربعقلب نماد قلبقلب جامد نماد قلب جامد

شرح

سوپ لوبیا سفید و کلم پیچ ترکیبی دلچسب از سبزیجات و لوبیا است که با هم در یک آبگوشت خوش طعم بجوشد. یک غذای گرم، دنج و رضایت بخش که برای لذت بردن در فصل زمستان عالی است! 1. فر را با دمای 400 درجه فارنهایت گرم کنید.
 2. سیر را با جدا کردن لایه بیرونی پوست آماده کنید اما تمام حبه ها را به پایه چسبیده نگه دارید. روی آن را برش دهید (حدود ½ اینچ) و حدود یک قاشق چای خوری روغن زیتون بپاشید و آن را بمالید. سیر را در فویل حلبی بپیچید و به مدت 45 تا 55 دقیقه در فر بپزید یا تا زمانی که سیر نرم شود و به راحتی فشرده شود. .
 3. روغن زیتون را در یک قابلمه بزرگ روی حرارت متوسط ​​گرم کنید و پیاز و هویج را به مدت 5 دقیقه تفت دهید. نمک، فلفل و دانه های رازیانه را با هم مخلوط کرده و 1 دقیقه دیگر بپزید.
 4. آبگوشت، لوبیا، سبزی، برگ بو را با هم مخلوط کرده و بگذارید تا بجوشد. حرارت را کم کنید تا به آرامی بجوشد و اجازه دهید به مدت 5 دقیقه بدون درب بپزد.
 5. برگ بو را بردارید و سیر تفت داده شده را به آن اضافه کنید (حبه ها را فشار دهید و هر پوستی را پشت سر بگذارید). کلم پیچ را هم بزنید و چند دقیقه دیگر بپزید تا کلم پیچ کاملا پژمرده شود.
 6. به دلخواه می توانید تمام یا بخشی از سوپ را مخلوط کنید. من دوست دارم از مخلوط کن غوطه وری برای مخلوط کردن حدود ¼ سوپ استفاده کنم تا حالت خامه ای بیشتری به آن اضافه شود. آب لیمو را هم بزنید و لذت ببرید!

یادداشت

*من معمولا از لوبیا شمال عالی استفاده می کنم.

 • زمان آماده سازی: 15 دقیقه
 • زمان پخت: 1 ساعت و 10 دقیقه
 • دسته بندی: سوپ
 • روش: اجاق گاز
 • غذا: آمریکایی

کلید واژه ها: سوپ، سوپ کلم، سوپ لوبیا سفید

رژیم لاغری سریع