سوسیالیست توسط سیاستمداری از تلاش آدم ربایی در هائیتی نجات یافت


اجتماعی و نیکوکار نیویورکی زندگی او را در یک لحظه دید وقتی گروهی از مردان مسلح به شدت سعی کردند او را در هائیتی سوار ماشین کنند.

اورا کوپلند ، 42 ساله ، که چندین بار برای امور خیریه به کشورهای فقیر سفر کرده است ، می دانست که به زودی او را ربوده و برای دیه بازداشت می کنند. این جنایتی فراگیر در کشوری است که در وضعیت آشفته سیاسی ، بلایای طبیعی و آشفتگی اقتصادی قرار گرفته است. رکود اقتصادی

کوپلند دو روز پس از زمین لرزه ای ویرانگر که در شهر لس کایس در جنوب غربی رخ داد ، بیش از 2000 کشته و بیش از 6000 زخمی برجای گذاشت.

او گفت که ماشین توسط چهار مرد ملبس به لباس مأموران پلیس ، اما با چهره های پوشیده از ماسک و کلاه ایمنی مشکی ، هنگام سوار شدن به تاکسی برای ملاقات با دوستان خود در پورتو پرنس پایتخت هائیتی ، متوقف شد. او گفت که آنها پاسپورت او را درخواست کردند ، که او نداشت.

کوپلند ، که بیش از 6 فوت قد دارد ، می گوید: “دستانم می لرزید و قلبم به سرعت می تپید. راننده تاکسی او ، که در دوران سختی با او ماند ، به او گفت که قصد دارد او را روی سر مردانی که به زبان کرئول صحبت می کنند ، به زندان بیندازد.

کوپلند وحشت زده و از لورن لاموت ، نخست وزیر سابق هائیتی ، که بین سالهای 2012 تا 2014 بر این کشور حکومت می کرد ، تماس گرفت. او در بازی دلفین ها در میامی بود و از شنیدن خبر من خوشحال بود. ما دوستان بسیار خوبی شدیم. “

هاله کوپلند
اورا کوپلند چندین بار برای امور خیریه به کشورهای فقیر سفر کرده است.

او گفت وقتی کوپلند با رباینده تماس گرفت و به او گفت که تلفن را پاسخ می دهد ، آنها با ناباوری به کوپلند نگاه کردند. در نهایت ، او گفت ، آنها بدون هیچ اتفاقی او را رها کردند.

آدم ربایی برای دریافت باج در هائیتی طی سال گذشته به طور تصاعدی افزایش یافته است و از بلایای طبیعی تا ناآرامی های سیاسی و مشکلات اقتصادی در نوسان است. بر اساس داده های جمع آوری شده توسط شرکت مشاوره امنیتی کنترل ریسک مستقر در لندن ، هواپیماربایی ها در سه ماهه اول سال 2021 در مقایسه با مدت مشابه در سال 2020 150 درصد افزایش یافته است.

جوولن مویس ، رئیس جمهور هائیتی ماه گذشته در خانه اش ترور شد.

تلاش های امداد و نجات از زلزله 7.2 ریشتری در رکایس ، هائیتی در حال انجام است.
تلاش های امداد و نجات از زلزله 7.2 ریشتری در رکایس ، هائیتی در حال انجام است.
EPA / اورلاندو باریا

کوپلند در مصاحبه تلفنی این هفته در هائیتی گفت: “من اینجا هستم تا از یتیم خانه ها دیدن کنم و با معلمان این رشته ارتباط برقرار کنم.” کوپلند ، طراح کفش و طراح کفش ، بنیانگذار موسسه خیریه Les Couleurs Charity ، یک موسسه غیرانتفاعی مستقر در نیویورک است که آموزش های هنری را به یتیمان در هائیتی ارائه می دهد.

با وجود تلاش برای آدم ربایی ، کوپلند اصرار داشت که تا پایان روز در این کشور بماند.

کوپلند گفت: “روز بعد ، لوران با من تماس گرفت و محله را به من داد تا از آن دوری کنم و شماره تلفن مسئول امنیت شخصی را به من داد.” “من می دانم که دیگران خوش شانس نبودند. این طولانی ترین 25 دقیقه زندگی من بود. ”

هاله کوپلند
کوپلند در بقیه سفر بدون ریسک باقی ماند.

در آن مدت ، کوپلند سعی کرد با آنها استدلال کند و توضیح داد که او در یک مأموریت خیریه به هائیتی آمده است. او می گوید: “من سعی می کردم چیزی بگویم که بتواند قلب آنها را نرم کند.” “من سعی کردم بچه هایی را که به آنها کمک می کردیم به آنها بگویم ، اما آنها گوش ندادند.”

دیدگاهتان را بنویسید