سهم اشتغال جوانان هرمزگان در صنعت رو به رشد است


سهم اشتغال جوانان هرمزگان در صنعت رو به رشد است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: دغدغه مردم استان هرمزگان از اشتغال جوانان به ویژه فارغ التحصیلان مراکز دانشگاهی در بخش های استانی یکی از الزامات قانونی است البته اداره کل بخش تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئولیت رسیدگی به این موضوع را دارد.


مجتبی معین وزیری در گفت و گو با خبرنگار ایلنا از بندرعباس اظهار داشت: سامانه کاریابی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعال است تا کارفرمایان بر اساس فرصت های شغلی گزارش شده و سامانه اطلاعات شغلی خود بتوانند شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. . این سامانه می تواند به راحتی نیروی کار و فرصت های شغلی لازم را برای کارجویان در اختیار کارفرمایان قرار دهد.


مدیرکل هرمزگانا تصریح کرد: سامانه کاریابی محل مناسبی برای درخواست نیروی کار مورد نیاز کارفرمایان استانی است تا در کمترین زمان ممکن نیروی مورد نیاز خود را تامین کنند.


به گفته وی، کارجویان فعال در استان هرمزگان می توانند با عضویت در سامانه، در فرآیند کاریابی شرکت کرده و زمینه اشتغال را برای جویندگان کار فراهم کنند.


وی با اشاره به اشتغال جوانان در بخش‌های استانی، افزود: دغدغه مردم استان هرمزگان برای اشتغال جوانان و به‌ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در بخش‌های استانی یکی از الزامات قانونی است، البته این قانون کلیات.


معین وزیری اهدافی را برای اشتغال جوانان جویای کار دارای مهارت یا دانش … در بخش های استانی و برنامه ریزی در سطوح مختلف برای ارتقای سطح شایستگی ها و مهارت های جوانان استان و اجرای آموزش بر اساس نیاز بازار تعیین می کند. .


وی افزود: یکی از فعالیت های این فصل تحلیل و بررسی روش های پیش از این برای تامین اشتغال صنعت جوانان استان و شناسایی مشکلات این روش ها در جلسات کارشناسی بوده است. مکاتبات و گفتگوهایی نیز با یکی از مقامات ارشد وزارتخانه و استاندار انجام شده است و به زودی روش های قدیمی جایگزین روش های جدید برای گسترش این همکاری ها و فرصت های اشتغال برای جوانان خواهد شد.


وی افزود: واقعیت های موجود در مورد توانایی درصد قابل توجهی از جویندگان کار در استان و سطح مهارت مناسب نشان می دهد که نمی توان همه جویای کار جدید استان را کمبود مهارت دانست. اما کم نیستند جوانانی که از طرق مختلف مهارت های لازم را کسب کرده و آماده فعالیت و تلاش برای ارائه خدمات به صنایع استان هستند.


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به حمایت های اداره کل امور داخلی استانداری از مشاغل خانگی استان گفت: وزارت ملت که مسئولیت این بنگاه ها را بر عهده دارد پرداخت منابع مالی نیز از دیگر موارد است. جنبه این حمایت


وی خاطرنشان کرد: یکی از گام های مغفول در حمایت دولت از این قبیل مشاغل را می توان در بحث ایجاد به روز رسانی های دائمی یا موقت معتبر و دائمی دانست که با توافق استانداری و وزارتخانه اقدامات قابل توجهی در این زمینه انجام شده است. .


انتهای پیام/