سمیعی: رهبری استقلال در جریان طلاق مجیدی نبود


    سمیعی: رهبری استقلال در جریان طلاق مجیدی نبود

سخنگوی باشگاه استقلال گفت: برخلاف گفته برخی جدایی فرهادا مجیدی از استقلال قطعی نبود و ما به عنوان سپاس و پاداش با درخواست او موافقت کردیم.


به گزارش ایلنا، فرچید سمیعی درباره جدایی فرهادا مجیدی از تیم استقلال گفت: برخلاف آنچه برخی می‌گویند، جدایی مجیدی از قبل قطعی شده بود و مدیریت هم از آن مطلع بود. او به کار خود در استقلال ادامه می دهد زیرا پروژه ای که با او توسعه دادیم سه ساله بود. قدیمی


وی گفت: مجیدی به دلایلی از تیم ما جدا شد. او برای استقلال خیلی زحمت کشید. درخواست او را مورد توجه قرار داد و به ما اطلاع داد که مدیریت تصمیم گرفت درخواست او را به عنوان سپاس و پاداش بپذیرد در حالی که همه به دنبال ماندن میید هستند.


سخنگوی باشگاه استقلال افزود: به هر حال مجیدی در استقلال کار بسیار خوبی انجام داد و امیدواریم هر جا که هست موفق باشد. اما پس از درخواست های مختلف، تصمیم به تغییر سرمربی گرفته شد، اما در ادامه به دلایل مختلف تصمیم به تغییر سرمربی ایرانی گرفته شد. متأسفانه با توجه به اتفاقاتی که افتاد امکان همکاری با سرمربی داخلی وجود نداشت، بخشی از آن مربوط به هجمه هایی بود که به سرمربی ایرانی می شد و می دانید از کجا آمده است. در هر صورت همکاری با سرمربی ایرانی امکان پذیر نبود.


سمیعی افزود: سپس رزومه مربیان خارجی مورد بررسی قرار گرفت، کشور ما جایی است که باید جایگاه مربیان خارجی را از نظر فرهنگی و اجتماعی ارزیابی کرد. باشگاه استقلال در سه فصل گذشته با آمدن مجیدی و به خصوص پارسال مجبور شد به همین منوال ادامه دهد و تیم مجیدی را نیز به ایده خاص فوتبال اضافه کند تا بازیکنان شرایط را درک کنند. در نهایت با در نظر گرفتن گزینه های مختلف، با ساپینتو به توافق رسیدیم.


وی در پاسخ به این سوال که آیا از میزان پولی که با ساپینتو کار می کنند راضی هستند، پاسخ داد: برخی از دلال ها و دلال ها صحبت می کنند، اما باید گفت که دست همه دلال ها بریده شده است. قراردادی که ما امضا کردیم عالی است. نمی خواهم به ارقام و مبالغ اشاره کنم، چون ارقامی که ما برای مربیان خارجی داشتیم اصلا به مبلغ میانجیگری اضافه نشد، صحبت ها با ساپینتو مستقیما انجام شد.


نماینده باشگاه استقلال تصریح کرد: اینکه برخی می گویند زیرساخت ها را رها کنید و بازیکن بخرید، باید بگویم که شرایط جدید قانونی باشگاه استقلال نیازی به چنین سوالاتی ندارد. ما شرکتی هستیم که وارد بازار فرابورس شده ایم و نمی توانیم ضرر کنیم، شرایط قبلی تمام شده و تمام شده است. باید شرایط را بسنجیم و روی زیرساخت ها کار کنیم تا هم باشگاه درآمد داشته باشد و هم ما خودمان بمانیم، این یک مسیر دو طرفه است، باشگاه استقلال شرایطی دارد که باید حساب کند. استقلال خودش را با هیچ باشگاه دیگری مقایسه نمی کند، از کوچکترین کمکی محروم است و این خودش است.


سمیعی افزود: تحت امتیازاتی که ایجاد می کند از دولت، سازمان، نهاد و مکان کمک و پولی دریافت نمی کند. استقلال با درآمدهای خود این کار را انجام می دهد. نقل و انتقالات استقلال طبق کارنامه آجرلو با نگاه سرمربی انجام شده است. استقلال هم همینطور بود پارسال تمام نقل و انتقالات با نظر فرهادا مجیدی انجام شد و در این فصل کار با نظر ساپینتو انجام می شود.


در مورد اینکه فرهاد مجیدی با استقلال قرارداد 3 ساله داشت و حالا که به تیم اتحاد زبان پیوسته آیا درآمد مالی از استقلال دریافت می کند، از دبی بود چون بسیاری از آنها واقعی بودند و به دلیل جو حاکم بود. فوتبال ایران مجیدی تصمیم گرفت که ماندنش خوب نبود اما عاشقانه تیم را دوست دارد.


نماینده باشگاه استقلال ادامه داد: وی با باشگاه امارات قرارداد امضا کرد و هیچ درآمدی از این انتقال به باشگاه استقلال نداشت.


سمیعی با بیان اینکه کمپ ناصر حجازی در حال آماده سازی و محل تمرین استقلال در فصل آینده است، گفت: یکی از مشکلاتی که استقلال در سال های گذشته داشت، نامشخص بودن محل تمرین بود. و فقط قرارگاه حجازی آماده نیست. زمین تمرین حجازی برای تمرین استقلال در این فصل آماده می شود اما زمین را برای مجموعه انقلاب نیز حفظ می کنیم. وقتی صحبت از سرزمین آرارات می شود، باید خلاصه کنیم که آیا این سرزمین را حفظ می کنیم یا نه. البته بازسازی باکیفیت استادیوم در دستور کار است، دو زمین تمرینی نیز وجود دارد که برای بازسازی آن کار خواهیم کرد.


سمیعی درباره اینکه قرارداد وریا گفوری با استقلال به پایان رسیده و باشگاه قصد تمدید این قرارداد را دارد، توضیح داد: در حال حاضر در حال تبادل اطلاعات با ساپینتو هستیم و او فیلمی از همه بازیکنان دارد، تیم شروع به کار کرد و امروز هم ادامه دارد. که توسط ساپینتو برای ما ارسال شده است، ما کار برای تمدید قرارداد بازیکنان را آغاز کرده ایم.


وی ادامه داد: معمولا ساختار واحد قهرمانی را به طور کلی تغییر نمی دهند بلکه آن را تعمیر و تقویت می کنند. حداقل دو سه خرید برای فاز حمله استقلال خواهیم داشت. ساپینتو با توجه به تجربه حضورش در پرتغال و شناختی که از بازیکنان ایرانی به دست می آورد، گزینه خوبی خواهد بود. بازیکنانی که به استقلال اضافه می شوند باید در این تیم باشند. هرچند برخی می گویند 500 میلیارد یا 350 میلیاردی که مدیرعامل قول داده چه شد؟ اما مدیرعامل باشگاه ما از معامله 500 میلیاردی با دلال خبر داد اما نگفته که چنین معامله ای با اسپانسر داشته ایم.


سخنگوی باشگاه استقلال اضافه کرد: همه چیز برنامه ریزی شده بود اما اولین ضربه را از داخل فوتبال ایران خوردیم و مسئولان و مسئولان با ارسال نامه هایی اعلام کردند استقلالی ها مراحل قانونی انتخاب دلال را رعایت نکرده و خلاف قانون عمل کرده اند. پس از همین شایعات، مراجع نظارتی برحسب وظیفه وارد شدند تا بررسی کنند و ببینند مشکل چیست. در آن زمان هرگونه قرارداد با استقلال را تا اتمام تحقیقات نهایی ممنوع کردند. دست برنده موضوع شد. در نتیجه این نامه ها از داخل 200 تا 250 میلیارد تن ضرر کردیم، تمام اسناد موجود است.


سمیعی در خصوص شرایط جذب محمدا محبی، علیرضا کوشکی و … گفت: باشگاه استقلال بازیکنانی را مد نظر دارد اما در مورد نام بازیکن صحبت نمی کنیم چون خاطره خوبی نداریم و زمانی که نام بازیکن را گفتیم. بازیکنان چندین مشکل داشتند.” بازیکنی که دلش استقلالی نیست اصلا به حساب نمی آید ما نمی توانیم به بازیکنی چند گزینه بدهیم.


انتهای پیام/