سلامت و کیفیت برنج های وارداتی به کشور تایید شد


سلامت و کیفیت برنج های وارداتی به کشور تایید شد

معاون بازرگانی خارجی شرکت بازرگانی دولتی ایران با اعلام اینکه واردات کالاهای اساسی از جمله برنج به کشور باعث کنترل موثر قیمت این محصول می شود، گفت: با توجه به تصمیم ستاد تنظیم بازار مبنی بر رفع تحریم ها. ممنوعیت چهار ماهه واردات برنج، پیش‌بینی می‌شود طی هفته‌ها و ماه‌های آینده با ادامه ورود برنج به کشور، قیمت این محصول پرمصرف کاهش یابد.


به گزارش ایلنا به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ امیر طالبی با تاکید بر اهمیت و ضرورت در دسترس بودن کالاهای اساسی برای مصرف کنندگان عمومی، افزود: با کاهش قیمت برنج ایرانی، انتظار می رود مردم تمایل به استفاده از این محصول داشته باشند و واردات برنج نیز یک گزینه است. تا مصرف کنندگان حداقل بتوانند از برنج خارجی موجود در بازار با قیمت مناسب و به مقدار کافی اجتناب کنند.


وی با بیان اینکه افزایش عرضه هر کالایی بر کاهش قیمت آن کالا در بازار تأثیر می گذارد و تعادل عرضه و تقاضا به تعدیل قیمت منجر می شود، گفت: شرکت بازرگانی دولتی ایران بر اساس تکالیف اعلام شده است. انواع کالاهای اساسی از جمله واردات برنج به کشور؛ علاوه بر این، بخش خصوصی نیز سهم زیادی از واردات این کالا را به خود اختصاص داده است.


طالبی با تاکید بر کیفیت خوب برنج وارداتی به کشور توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران و تلاش این شرکت برای خرید کالاهای درجه یک از جمله برنج، گفت: برنج وارداتی به کشور ابتدا در محل تولید نمونه برداری می شود. بازرسان بین المللی و این نمونه ها برای آزمایش به آزمایشگاه های معتبر خارجی ارسال می شود و پس از تایید، کالا بر اساس همان مشخصات مندرج در قرارداد خرید به مبادی وارداتی کشور تحویل می شود.


معاون شرکت بازرگانی دولتی ایران واردات کالاهای اساسی بخش خصوصی را نیز مشمول ضوابط بازرسی و تایید محموله های وارداتی اعلام کرد و گفت: علاوه بر تاییدیه های خارجی، قبل از ترخیص انواع کالا از گمرکات. سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان ملی استاندارد ایران این کالاها را نمونه‌برداری و آزمایش می‌کنند و سپس اجازه ورود کالا به کشور را می‌دهند.


انتهای پست/