سلامت و چشم های مرتبط: چشم پزشکی آیورودا چه تفاوتی با هم دارد ؟؟ !!!


سلام به همه،

بابا نوئل می آید !!!! بابانوئل هند هدایای انقلاب آیورودا را به شهروندان هدیه داده است.

آیا اکثر ما نمی دانیم که چیزی به نام چشم پزشکی آیورودا وجود دارد؟ درست!!!

احساس تنهایی نکنید ، بسیاری از پزشکان دیگر نیز از این واقعیت بی اطلاع هستند …

در آیورود ، ریشی نیم (سان نیمی) در کتاب مقدس آیورودا باستان خود به طور گسترده در مورد چشم نوشته است. شاخه چشم پزشکی در آیورود Shalakya نامیده می شود (به معنی مطالعه ناحیه گوش و حلق و بینی و چشم یا ناحیه بالای گردن) … جالب Naa ؟؟ !! 😊

من همچنین کنجکاو بودم که بیشتر بدانم … خوشبختانه با 2-3 نفری که چشم پزشکی آیورودا را انجام می دهند تماس گرفتم … همچنین این شانس را داشتم که برخی از درمان های مراقبت از چشم را انجام دهم ..

حال سوال بعدی مطرح می شود ، آیا چشم پزشکان آیورودا می توانند جراحی انجام دهند؟

پاسخ بله است. پدر جراحی ریشی وید سوشروتا است. پیشرفت های فنی زیادی در زمینه ایمپلنت ها ، روش های جراحی وجود دارد که زندگی بیمار را در حین عمل جراحی و پس از جراحی آسان و راحت کرده است … مخترع و بنیانگذار جراحی در هند ، هزاران سال پیش ….)

خوب حالا وارد بحث نشویم !!! من می خواهم بر آنچه چشم پزشکی آیورودا را متفاوت می کند تاکید کنم: –

1. آیورودا یک علم پزشکی و بهداشتی نسبتاً قدیمی هند است. این شاخه تخصصی برای مطالعه منطقه چشم ، گوش و حلق و بینی ، از سر تا گردن به نام Shalakya دارد.

2. آیا می دانید بیش از 70-80 درصد از بیماری های چشمی به دلیل برخی مشکلات در نقاط دیگر بدن است. این عوامل علت توسط مدرسه چشم پزشکی آیورودا به خوبی درک شده است

3. روشهای جراحی و درمانی منحصر به فردی وجود دارد که توسط Ayurvedic Shalakis (پزشکان Shalakya) مورد مطالعه قرار گرفته است ، و همچنین سایر روشهای جراحی به روز شده آناتومی ، فیزیولوژی ، که عمدتاً در چشم پزشکی جدید آموزش داده می شود.

(در اینجا ، مشکل این است که دولت ، مقامات کالج ، نهادهای نظارتی مرکزی و ایالتی آیورود ، برای پیروی از دستورالعمل های استانداردی که توسط جریان پزشکی به اصطلاح مدرن در سطح ملی و بین المللی تعیین شده است ، طعمه این رابطه شده اند ؛ و هیچ اقدامی نکرده اند. تلاش برای پیروی از روشهای استاندارد ذکر شده در متون ما در مورد اینکه متخصصان چگونه باید باشند ، معلم چگونه باید باشد ، دانش آموزان چه ویژگیهایی دارند ، یک موسسه پزشکی چگونه باید باشد و غیره …)

4. علیرغم احتمالات ، بسیاری از آیوروداهای سرسخت آیورودای سنتی را فرا گرفته اند ، خود را با روشهای تکنیکی مدرن آشنا کرده اند و برای تمرین چشم پزشکی فوق العاده مناسب و کارآمد هستند — اگر این کلمه درست است که من از آن استفاده می کنم؟ ؟ !!

5. بهترین بخش چشم پزشکی آیورودا (Shalakya) انواع گیاهان دارویی است که حتی معجزه آسا هستند.

همانطور که ما از کشاورزان خود حمایت می کنیم ، وظیفه ماست که Ayurvedic باستانی هند خود را نجات دهیم و از آن حمایت کنیم ، آیا به جای تماشای تماشاگران و کنجکاو بودن ، آیا Ayurvedic Vaids MS می تواند عمل جراحی انجام دهد؟

ما باید بهارات آتما نیربر را به سمت استفاده از داروهای هود برای زندگی سالم و چشم های سالم و بینایی فوق العاده راهنمایی کنیم.

من احساس می کنم چیزی شبیه چشم پزشکی آیورودا یا چشم پزشکی مدرن وجود ندارد … این فقط چشم پزشکی در هند است ، جایی که برای درک جهان منحصر به فرد ، ما باید همه چیز را به عنوان چشم پزشکی مجتمع بنامیم … کدام را بگوییم ؟؟!

احساس می کنم

دیدگاهتان را بنویسید