سلامتی حیوانات خانگی – آگاهی از استرس حیوان خانگی

سلامتی حیوانات خانگی بخش های زیادی از یک حیوان خانگی سالم و شاد را در بر می گیرد. با ماه آگاهی از استرس، نحوه شناسایی و حذف استرس در حیوانات خانگی را بیاموزید تا بتوانند زندگی طولانی‌تر، شادتر و سالم‌تری داشته باشند.

آوریل ماه آگاهی از استرس است و این ماه در مورد همه موجودات زنده، بزرگ، کوچک، انسان یا غیر – به ویژه حیوانات خانگی ما صدق می کند. آیا از خواندن اینکه حیوانات استرس دارند تعجب می کنید؟ استرس بر سگ‌ها و گربه‌های ما و انواع مختلف حیوانات خانگی در سراسر جهان تأثیر می‌گذارد. استرس در حیوانات خانگی مانند استرس در انسان باعث مشکلات سلامتی، کاهش کیفیت زندگی، افسردگی و کاهش طول عمر می شود. به این دلایل، از جمله، لازم است صاحبان حیوانات خانگی بخش دیگری از سلامت حیوانات را انجام دهند و آن این است که متوجه شوند آیا حیوان خانگی آنها تحت استرس است یا خیر، عوامل استرس زا را شناسایی کنند و تکنیک های لازم را برای از بین بردن استرس و کیفیت او به کار گیرند. برای افزایش عمر حیوان خانگی حیوان خانگی.

علائم استرس در حیوانات خانگی

بسیاری از نشانه‌های استرس حیوان خانگی می‌تواند نشانه‌ای از مشکلات دیگر نیز باشد، بنابراین فقط تصور نکنید که استرس است. مهم است که همه راه هایی را بررسی کنید که می توانید به طور موثر به حیوان خانگی خود کمک کنید و از مشکلات سلامتی آینده خود و حیوان خانگی خود و هزینه های بالای دامپزشکی نجات دهید.

1. خارش

خارش نشانه چیزهای مختلفی مانند کک، کنه، شپش یا حساسیت پوستی است، اما اگر سگ یا گربه شما بیش از حد طبیعی خارش کند، می تواند نشانه استرس باشد. ابتدا احتمال کک، کنه، شپش و آلرژی را از بین ببرید، سپس در نظر بگیرید که حیوان خانگی شما ممکن است استرس داشته باشد. مراقبت های بهداشتی طبیعی حیوانات خانگی داروهای موثری برای خارش آلرژی ارائه می دهد که می تواند در خانه ارائه شود. درمان خارش و ناراحتی ناشی از آلرژی و از بین بردن منبع آلرژی از استرس ناشی از ناراحتی – خارش طولانی مدت – جلوگیری می کند.

2. لایه برداری بیش از حد

هر چه استرس حیوان خانگی بیشتر باشد، شوره سر بیشتر خواهد بود. با این حال، ریزش مو با غذای بی کیفیت سگ، تغذیه نامناسب و همچنین می تواند ژنتیکی باشد و همچنین در سگی که نور خورشید کافی دریافت نمی کند نیز رایج است. یکی دیگر از شرایط ریزش بیش از حد مو زمانی است که منافذ پوست سگ به طور کامل بسته نمی شود و باعث ریزش دائم مو می شود. این معمولاً به ویتامینی مانند بیوتین برای کمک نیاز دارد. یا ممکن است حیوان خانگی شما بیش از حد استرس داشته باشد.

3. بی حالی

یک حیوان خانگی بی حال همیشه نشانه این است که چیزی اشتباه است و نیاز به بررسی فوری دارد. بی حالی می تواند ناشی از افسردگی، سلامت ضعیف، ورزش بسیار کم و نارضایتی باشد. یا استرس حیوان خانگی شما آتش گرفته است. معمولاً دامپزشک برای بررسی این مشکل درخواست نمونه مدفوع می کند.

4. پرخاشگری

یک حیوان خانگی بیمار، زخمی یا دردناک زمانی که با او صحبت می شود یا نوازش می شود، می تواند پرخاشگر باشد. علاوه بر این، پرخاشگری حیوان خانگی شما می تواند مرتبط با استرس باشد.

5. بی اشتهایی یا بی اشتهایی

حیوانات خانگی که استرس، مریض یا افسرده هستند، اغلب کمتر غذا می خورند یا به طور کلی اشتهای خود را از دست می دهند. این یکی دیگر از مواردی است که در صورت مشاهده صاحبان حیوانات خانگی باید فوراً به آن رسیدگی شود.

6. عدم علاقه

سگ یا گربه ای که به طور ناگهانی به کارهایی که همیشه از انجام آنها لذت می برند یا دوست دارند علاقه ای نشان دهد، نشانه حیوان خانگی بیمار، غمگین یا افسرده است. ابتدا به دنبال بیماری باشید و سپس استرس را علت آن در نظر بگیرید.

7. رفتار منفعلانه

بر خلاف پرخاشگری، برخی از حیوانات خانگی در هنگام استرس منفعل می شوند.

8. رفتار منفی

حیوانات خانگی که حوصله شان سر می رود، اغلب در حال حفاری، جویدن یا پارس کردن هستند. یک سگ پر استرس یا غمگین مخرب خواهد بود، و این رفتار رایج در نژادهای باهوشی است که برای مدت طولانی تنها نمی مانند یا به اندازه کافی برای نژاد خود آموزش فیزیکی و ذهنی ندارند.

9. تغییر عادات حمام کردن است

یک سگ یا گربه تربیت شده در خانه با یک جعبه زباله که ناگهان فراموش می کند و به خانه می رود می تواند استرس یا غمگین باشد. سن حیوان خانگی خود و مدت زمان آموزش آن را در نظر بگیرید زیرا ممکن است حوادثی اتفاق بیفتد و به ویژه در مرحله توله سگ یا یادگیری.

10. صداها

گربه ها به همان اندازه که سرگرم کننده است، اغلب هنگام استرس، غمگینی یا حتی در حال مرگ خرخر می کنند – برخلاف سگی که وقتی ناراحت یا هیجان زده است غرغر می کند.

11. زبان بدن

بسیاری از حیوانات خانگی، به ویژه سگ ها و گربه ها، زبان بدن خود را تغییر می دهند، به عنوان مثال. این می تواند نشانه ای باشد که سگ یا گربه شما خوب نیست، آسیب دیده است، افسرده است یا استرس حیوان خانگی شما را تجربه می کند.

علائم حیوان خانگی مبارک

1. کنجکاو

2. بازیگوش

3. از افرادی که می شناسد قدردانی کنید

4. حرکات طبیعی روده و عادات حمام کردن که به ندرت مختل می شوند

5. به طور کلی، ظاهر و رفتار شاد

6. اشتهای سالم

سگ‌ها و گربه‌ها نیز مانند انسان‌ها دارای شخصیت‌ها و صاحبان متفاوتی هستند که سبک زندگی و محیط‌های متفاوتی دارند. سگ‌ها و گربه‌ها به روش‌های مختلفی با استرس خود کنار می‌آیند – برخی هیجان‌زده‌تر و عصبی‌تر خواهند بود، در حالی که برخی دیگر با جریان پیش می‌روند و ممکن است چیزها بیش از حد اذیت نشوند. اگر صاحب حیوان خانگی استرس یا افسردگی داشته باشد، می تواند حیوانات خانگی آنها، به ویژه سگ یا گربه را تحت تأثیر قرار دهد، زیرا این حیوانات نسبت به احساسات، ذهن و اطرافیان صاحب خود بسیار باز هستند. اگر استرس، مضطرب یا افسرده هستید، به احتمال زیاد سگ یا گربه شما نیز دچار استرس می شود.

اما عوامل دیگری نیز وجود دارد که می تواند باعث استرس سگ یا گربه شما شود.

1. بهداشت حیوانات صاحبان حیوانات خانگی را ملزم می کند که تشخیص دهند آیا حیوان آنها استرس دارد یا خیر و اقدامات لازم را برای بهبود وضعیت انجام دهند. اول به خودت نگاه کن آیا بیش از حد معمول استرس داری؟ آیا افسرده، غمگین یا مضطرب و عصبی هستید؟ به یاد داشته باشید که حیوان خانگی شما نیز مانند فرزندانتان استرس شما را جذب می کند و اگر تاثیر مستقیمی بر رفتار، وضعیت ذهنی، اعمال و شخصیت شما داشته باشد، مطمئنا حیوان خانگی شما را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

2. اگر حیوان خانگی شما بیمار باشد و احساس بهتری نداشته باشد، می تواند منجر به استرس و ناراحتی برای او و همچنین شما شود. بنابراین، مراقب حیوان خانگی خود باشید و اقداماتی را انجام دهید که ممکن است عادی نباشد. دریغ نکنید زیرا نمی دانید وضعیت ممکن است چگونه باشد و ممکن است به زمان حساس باشد که چه چیزی بین بهبودی یا مرگ تفاوت ایجاد می کند. برای حیوانات خانگی که قبلاً از بیماری یا مشکل سلامتی رنج می‌برند، استرس می‌تواند بهبودی را به تأخیر بیندازد و حتی اگر حیوان خانگی شما با استرس بی‌امان سروکار دارد، مشکل مزمن شود.

3. تلویزیون ثابت، چراغ های چشمک زن، کمبود محرک های بصری، دود، یا فضاهای زندگی آلوده می تواند باعث ایجاد استرس از طریق چشم سگ شود. در نظر بگیرید که تلویزیون خود را برای مدتی در طول روز خاموش کنید، چراغ های ساده، اسباب بازی ها، و یک محیط محرک با هوای تمیز در عصر را خاموش کنید.

4. در اینجا نیز مانند فرزندان ما، اگر تلویزیون در خانه مدیریت نشود، می تواند مشکل ساز شود. تماشای مداوم و با صدای بلند تلویزیون می تواند فشار بیشتری به گوش سگ شما وارد کند. صداهای بلند، پارس کردن مداوم سگ های دیگر، مشاجره افراد، جیغ زدن کودکان، آژیرها، بازی های ویدیویی، رعد و برق و به هم خوردن درها که در محیط حیوان خانگی مداوم است، از دیگر قرار گرفتن در معرض صدا هستند که می توانند روی سگ شما تأثیر بگذارند. اگر سگ یا گربه خود را به جای تماشای تلویزیون یا رادیو در خانه تنها می گذارید، به موسیقی کلاسیک گوش دهید. موسیقی کلاسیک ملایم، آهسته و آرامش بخش است و نشان داده شده است که سگ ها و گربه ها آن را ترجیح می دهند. این روزها هزاران سی دی موسیقی حیوانات خانگی وجود دارد که حاوی انواع موسیقی اثبات شده بالینی است که مناسب ترین و بهترین لذت برای سگ ها و گربه ها است. می توان از شنل ضد الکتریسیته ساکن برای کمک به سگ هایی که از استرس رعد و برق رنج می برند استفاده کرد. سطح سر و صدای خانه خود را در نظر بگیرید و در صورت لزوم تغییراتی را برای فضایی آرام تر اعمال کنید.

5. عطرها، اسانس های بیش از حد یا تحریک کننده، اسپری مو، خوشبو کننده های هوا، دئودورانت ها و دود نیز از عوامل استرس زا هستند که باعث ترس یا هیجان در بینی سگ می شوند. به دلایل بهداشتی و نشانه هایی از گرم شدن کره زمین، ترجیح داده می شود که مردم از خوشبو کننده هوا در خانه یا وسایل نقلیه خود استفاده نکنند. در عوض، ریشه مشکل بو را پیدا کنید و یک خوشبو کننده طبیعی مانند جوشاندن چوب دارچین را امتحان کنید. در نزدیکی حیوان خانگی خود از عطر، دئودورانت، اسپری مو یا دود استفاده نکنید. در عوض، از این وسایل در یک اتاق استفاده کنید تا به تمیز نگه داشتن بقیه خانه کمک کنید.

6. صاحبان حیوانات خانگی از ترس و اضطراب، اغلب محصولی به نام فرمون دلنشین سگ را در نظر می گیرند. با این حال، قبل از رفتن به این مسیر، باید آروماتراپی اسطوخودوس را در نظر بگیرید، که ثابت شده است به کاهش استرس، غم و بیقراری در سگ‌های پناهگاه‌ها و پوند سگ کمک می‌کند.

7. دهان و دستگاه گوارش سگ نیز در استرس نقش دارند. رژیم غذایی نامناسب، دندان های ناسالم و لثه های ناسالم، عدم دریافت آب کافی یا رقابت برای غذا، همگی از دلایل استرس در حیوانات خانگی هستند. مطمئن شوید که سگ شما به طور منظم معاینه و تمیز کردن دندان ها را انجام می دهد. یک محیط غذایی امن و قابل اعتماد، آب تازه و تمیز هر روز، یک رژیم غذایی سالم متعادل

8. دما و آب و هوا نیز منبع استرس هستند. حیوان خانگی که در شرایط زندگی ناخوشایند، دردناک یا منزوی زندگی می کند به شدت استرس دارد.

9. ورزش بیش از حد، تکنیک های ورزشی ضعیف و آسیب های درمان نشده همگی می توانند باعث آرتریت و بیماری های مفصلی شوند. آموزش بد همچنین می تواند باعث اضطراب و از دست دادن اعتماد به نفس شود که همه اینها باعث استرس می شود. ورزش باید متناسب با نژاد و سن، سرگرم کننده، محرک و متوسط ​​باشد. آموزش باید متناسب با سن و نژاد باشد و هرگز بر مبنای سخت و بی رحمانه نباشد. برای محافظت در برابر آسیب، بیماری مفصلی و آرتریت، مطمئن شوید که سگ یا گربه شما درمان‌های مناسب بدن مانند: ماساژپدهای گرمایشی سرد یا گرم و در صورت امکان در استخر شنا کنید. اطمینان حاصل کنید که سگ شما ابتدا با آب راحت است و هنگام حمام کردن با او باشید. مانند یک کودک، هرگز حیوان خانگی خود را در آب یا نزدیک آن تنها نگذارید. ماساژ لازم نیست گران باشد، شما می توانید آن را در خانه یاد بگیرید، همانطور که بسیاری از روش های طبیعی سلامت حیوانات خانگی می توانند آن را یاد بگیرند.

با روحیه ماه آگاهی از استرس، به یاد داشته باشید که به عنوان یک صاحب حیوان خانگی مسئولیت پذیر و وظیفه شناس، سلامت حیوان خانگی خود را عملی می کنید و از هرگونه تغییر در حیوان خانگی خود مطلع می شوید، درست مانند شما و فرزندانتان. مراقب تغییرات رفتاری از هر نوعی باشید که باید به آنها رسیدگی شود و ریشه مشکل را پیدا کنید. استرس دلیل همه مشکلاتی نیست که حیوان خانگی شما ممکن است با آن مواجه شود، اما هرگز نباید آن را رد کرد. با اطمینان از سالم بودن و مناسب بودن غذاها، خوراکی ها، ورزش، ورزش، شیوه زندگی، درمان ها و محیط اطراف حیوان خود، کیفیت زندگی را که شایسته آن است، بدهید. به حیوان خانگی خود یک رژیم غذایی سالم و طبیعی، غنی شده با سبزیجات و عاری از اجزای غذایی بی کیفیت بدهید. افزودنی های ناسالم زیبایی درونی و بیرونی حیوان خانگی شما را حفظ کرده و از آنها در برابر بیماری محافظت می کند. با انجام تمام تلاش خود برای از بین بردن استرس از حیوان خانگی و بهبود طول و کیفیت زندگی حیوان خانگی خود، به حفظ سلامت آنها ادامه دهید.

رژیم لاغری سریع