سرنوشت عجیبی برای قاضی صادرکننده 4000 حکم اعدام در شبکه مستند


سرنوشت عجیبی برای قاضی صادرکننده 4000 حکم اعدام در شبکه مستند

مستند «قاضی و مرگ» از برنده جایزه IFIC جشنواره فیلم حقیقت و برنده بنیاد برتا از «جشنواره بین المللی فیلم مستند آمستردام» سرنوشت عجیب مردی که 4 هزار حکم اعدام را اعلام کرد، خواهد بود. پخش در سه شنبه 20 مرداد ساعت 21:00 از شبکه مستند سیما.


به گزارش ایلنا، کارگردان «قاضی و مرگ» با اشاره به روابط عمومی شبکه مستند گفت: این مستند پرتره ای از قاضی نورالله عزیزمحمدی یکی از مشهورترین قاضی جنایی است که مهمترین نکته درباره او و … موضوع. از این فیلم این است که او بالاترین حکم را برای بازخرید خود صادر کرده و تقریباً 4000 سفارش صادر کرده است.


حسن خادمی افزود: اتفاق مهم دیگری که در زندگی او می افتد و نقش مهمی در داستان فیلم داشته است، اتفاقی است که در پایان دوران قاضی او رخ می دهد که چالش مهمی در زندگی او ایجاد می کند. پدر قاضی عزیزمحمدی به قتل می رسد و این سوال پیش می آید که قاضی عزیزمحمدی به عنوان قیم چه تصمیمی در مورد قاتل او خواهد گرفت؟ این سوال اصلی این مستند است که پاسخ آن را در پایان خواهیم دید.


این مستندساز گفت: «قاضی و مرگ» برشی از زندگی قاضی عزیزمحمدی است و در آن سعی شده زوایای مختلفی از فعالیت های شخصی و حرفه ای او به تصویر کشیده شود. این قاضی از سال 1341 مشغول به کار بوده و در سال 1396 بازنشسته شده است. در واقع او 45 سال قاضی بوده و در تمام این مدت به پاکی و دقت شهرت داشته است. جالب است بدانید که عده ای در بازدید و برگشت از زندان گفتند خوشحال می شوند که قاضی عزیزمحمدی رسیدگی به پرونده آنها را بر عهده بگیرد زیرا او بسیار دقیق است و متوجه می شود که آیا شما بی گناه هستید.


خادمی درباره روند تولید این مستند نیز گفت: ساخت این مستند را از سال 92 و 93 آغاز کردیم و 3 تا 4 سال درگیر تولید آن بودیم. در سال اول تولید آن اتفاقی برای پدر قاضی عزیزمحمدی افتاد که باعث شد به عنوان بخشی از این فیلم به آن داستان بپردازیم. پایان فیلم تقریباً همزمان با روشن شدن تکلیف این پرونده بود. یکی از به یادماندنی ترین جملات قاضی در این فیلم گفته اوست که «سرنوشت من با خون و خونریزی گره خورده است». از قتل پدرش گرفته تا اتفاقاتی که برای دیگر اعضای خانواده اش می افتد و البته برخورد روزانه با چندین جنایتکار که بسیاری از آنها متهم به قتل هستند.


مهدی کوهیان تهیه کننده این مستند است و از دیگر عوامل می توان به کارگردانی: حسن خادمی، تدوین: شهروز توکل، تصویربردار: عارف نامور و صدابردار: عادل مشهوری اشاره کرد.


قاضی و مرگ امشب (20 مرداد) ساعت 21:00 از شبکه مستند سیما پخش می شود و تکرار آن روز بعد ساعت 9:00 صبح و جمعه 23 مرداد ساعت 16:00 خواهد بود.


انتهای پست/