سامانه ثبت معاملات املاک دولتی به وزارت راه و شهرسازی منتقل شد


سامانه ثبت معاملات املاک دولتی به وزارت راه و شهرسازی منتقل شد

معاون وزیر صمت: سامانه ثبت احوال معاملات ملکی با تاکید بر حمایت از مستاجران به وزارت راه و شهرسازی واگذار شد.


به گزارش ایلنا، علیرضا شاهمیرزایی از وزارت صمت با اعلام اینکه وزارت راه و شهرسازی متولی بازار خرید و فروش و اجاره مسکن است، اظهار داشت: وزارت صمت به عنوان همکار تمامی خدمات لازم را ارائه خواهد کرد. و از مشاوران املاک خواست تا حد امکان با وزارت راه و شهرسازی همکاری کنند و مهمترین ابزار مدیریت این بازار سامانه ثبت معاملات املاک است که به وزارت راه و شهرسازی تحویل دادیم و کنترل می کنیم. تصمیم گیری و نظارت مشاوران املاک صرفا بر عهده وزارت راه و شهرسازی خواهد بود.


معاون وزیر صمت با تاکید بر اینکه مدیریت هر بازاری مستلزم یک تیم واحد است، گفت: اینکه می گویند وزارت راه و شهرسازی مسئولیت مدیریت بازار مسکن را بر عهده دارد به این معنا نیست که دستگاه های دیگر از جمله وزارت صمت، در حال حاضر در بازار مسکن باید به سمت مدیریت بازار مسکن برسند. همکاری نکنوی افزود: در این جلسه اتحادیه مشاوران املاک را با وزیر محترم راه و شهرسازی هماهنگ کردیم و اصناف پای کار آمدند و قول همکاری دادند.


معاون وزیر صمت تاکید کرد: مصوبه سران تنها بخشی از سیاست های مدیریت بازار مسکن است و بسته سیاستی جامع تری در دولت تصویب می شود. تصمیم شورای هماهنگی بر برخی از سیاست ها نظارت داشت که نیاز به اجازه رهبران داشت.


وی افزود: مدیریت بازار مسکن تنها با افزایش عرضه مسکن هم برای تولید و هم برای اجاره امکان پذیر است و برای افزایش عرضه مسکن در بازار مسکن، پروژه های بلندمرتبه، فرسوده و نیمه فرسوده باید مشمول مالیات سنگین شوند. فروش و اجاره.” مسکن باید از وضعیت ابزار تولید خارج شود.


معاون وزیر صمت، سامانه جامع املاک و مستغلات را مهمترین ابزار در اجرای این سیاست ها دانست و گفت: سامانه معاملات املاک تنها بخشی از سامانه جامع املاک بوده است که درخواست کردیم به وزارت راه و شهرسازی واگذار شود. . سایر قسمت های سامانه جامع املاک هم اکنون در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است. هرچه این سیستم‌ها کامل‌تر باشند، برای مردم بهتر است، زیرا مسکن از وضعیت کالاهای سرمایه‌ای خارج می‌شود و این قیمت‌های سرسام‌آور مسکن مانند بسیاری از کشورها به شدت کاهش می‌یابد.


انتهای پیام/