سازمان سینمایی سوره اکران و نقد و بررسی «مستند پاتوق» / «زمزمه های گمشده در دوردست» را آغاز کرد.


سازمان سینمایی سوره راه اندازی شد

اولین برنامه «مستند پاتوق» از سوی سازمان سینمایی سوره به نمایش و تماشای فیلم مستند «زمزمه های دور» اختصاص دارد.


به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی سوره، «مستند پاتوق» نام جدیدترین برنامه ای است که مرکز مستند و تلویزیون سوره در راستای هم اندیشی و هم افزایی مستندسازان و علاقه مندان به فیلم مستند راه اندازی کرده است. سینما، ایران و جهان پرداخت می کنند.


نخستین نشست «مستند پاتوق» با عنوان «مهاجرت؛ از رویا تا غم» به نمایش و بررسی مستند «زمزمه های گمشده در دوردست» ساخته منصور فروزش اختصاص دارد.


این برنامه روز چهارشنبه 21 مرداد ماه ساعت 13 برگزار می شود ساعت 17 تا 19 با اجرای محمد دلاوری در سالن سینما آزادی شهر با حضور محقق و استاد میش مهدیار، منصور فروض کارگردان و سید مهدی دزفولی تهیه کننده اجرا می شود.


مستند 60 دقیقه ای «زمزمه های گمشده در دوردست» که در سال 1400 کلید خورد، پیش از این در بخش جانبی پانزدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت و در بخش مستند سی و هشتمین فیلم زیر ذره بین فیلم های جهانی فجره به نمایش درآمده بود. جشنواره.


این مستند در بازار بین المللی فیلم کن که همزمان با هفتاد و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کن برگزار شد نیز به نمایش درآمد.


خلاصه داستان این مستند : گروهی از پناهندگان ایرانی و افغانی در شهری کوچک در صربستان زندگی می کنند. آنها می خواهند از مرزهای اروپا عبور کنند تا زندگی بهتری داشته باشند. این پناهندگان در مورد آینده ای که تصور می کنند صحبت می کنند.


بازیگران این پروژه کارگردان: منصور فروزش، پژوهشگران: فرانک غلامپور و منصور فروزش، فیلمبردار: منصور فروزش، صدابردار: ویلاد مورفی، صدابردار: احسان قیضی، تدوین: امین فروزش، آهنگساز: سروش کمالیان، مدیر تولید: فرانک. غلامپور به تهیه کنندگی منصور فروزش و سید مهدی دزفولی و تهیه کنندگی میج پیکچرز و مرکز مستند و تلویزیون سوره.


انتهای پست/