ساخت هواپیماهای مسافربری باید در اولویت برنامه های صنعت هوانوردی باشد


ساخت هواپیماهای مسافربری باید در اولویت برنامه های صنعت هوانوردی باشد

سردار سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پی درخواست اکید رئیس جمهور برای ساخت هواپیمای مسافربری به امیر خواجهام فرد مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع پیام داد.


به گزارش ایلنا، پس از سفر رئیس جمهور به شرکت هواپیماسازی ایران (هسا) در اصفهان و دستور وی برای طراحی و ساخت هواپیمای مسافربری، وزیر دفاع با ارسال نامه ای به مدیرکل صنعت هوانوردی، عوامل خود را برای ادامه کار دستور داد.


متن کامل این گزارش به شرح زیر است:


رییس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع


امیر سرتیپ افشین خیه فرد


سلام


با سعادت حضرت محمد و آل محمد (ص) ضمن ابراز خوشحالی و قدردانی از کارکنان وزارت دفاع به دلیل تحلیف حضرت آیت الله ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و حضور پربرکت شرکت هواپیماسازی ایران (هسا) وزارت دفاع از صنعت هوانوردی و صدور ماموران خود مبنی بر ساخت و تولید هواپیمای مسافربری و تکرار این الزام توسط حسینیه جماران، حرکت جهادی و تسریع شده فوری، طرح ها و برنامه های اجرایی را تدوین می کند. دستیابی به عوامل استراتژیک


انتظار می رود حضرت ولی عصر (عج) با اتکال به خداوند متعال و بهره گیری از ساحت مقدس و نورانی قطب هستی با تمامی توانمندی های کشوری و غیر نهادی همکاری نزدیک و هم افزایی داشته باشند. بنگاه های دانش بنیان، پرسنل وزارت دفاع و ارکان صنعتی توسعه همکاری های دولتی و نظامی و به ویژه اجرای قراردادهای اخیراً منعقده در اسرع وقت و با در نظر گرفتن کلیه الزامات و استانداردهای فنی و امنیتی کشور وزارت دفاع. مبانی مربوطه، روال معمول اقدام و گزارش پیشرفت جهت احضار رئیس جمهور و ملت محترم ایران ارائه شود.


از صمیم قلب امیدوارم با گام نهادن خالصانه به ائمه بر اساس منویات حکیمانه فرماندهی معظم کل قوا و استمداد از شهدای عزیز و طلب دعای خیر از خانواده محترمشان و ملت بزرگ و سرافراز ایران اسلامی، استوار باشید. عمل. اگر خدا بخواهد در این امر خطیر موفق خواهید شد.


وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح


سرتیپ دکتر محمدرضا آشتیانی


انتهای پیام/