ساخت مخازن ذخیره آب اضطراری در 374 نقطه تهران


ساخت مخازن ذخیره آب اضطراری در 374 نقطه تهران

استاندار تهران با ابراز نگرانی از وضعیت نامناسب منابع آبی تهران و لزوم مدیریت مصرف آب مشترکان، گفت: تا دو سال دیگر مخازن ذخیره آب اضطراری در ۳۷۴ نقطه تهران ساخته می شود.


به گزارش پایگاه خبری وزارت نیرو، محسن منصوری در سفر به شهرستان رباط کریم و بازدید از تاسیسات و پروژه های آبرسانی استان تهران گفت:


منصوری با اشاره به تکمیل ایستگاه پمپاژ آب پرنده گفت: برنامه ریزی های لازم برای تامین آب پرندا تدوین شده و بلافاصله پس از تکمیل زیرساخت ها منابع تامین می شود.


استاندار تهران با اشاره به پروژه آبرسانی شهر پرند و خط 2 الغدیر خاطرنشان کرد: این پروژه قابلیت انتقال و تامین آب حدود 700 هزار نفر را خواهد داشت.


استاندار تهران همچنین در بازدید از کارخانه آبرسانی اضطراری فولاد تهران گفت: پروژه آبرسانی اضطراری تهران یکی از شاهکارهای مدیریتی مجموعه آب و فاضلاب تهران است که در مرحله حفاظت غیرعامل قرار دارد.


وی افزود: در همین راستا تا پایان سال 1403 مخازن آبرسانی اضطراری در 374 نقطه تهران نصب و به بهره برداری می رسد.


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران نیز در تشریح منابع آبی استان گفت: امسال تهران 180 میلی متر کاهش داشته است که نسبت به سال گذشته 22 درصد کاهش داشته است.


محمدرضا بختیاری با اشاره به اینکه ذخیره سدهای پنج گانه تهران در حال حاضر 640 میلیون مترمکعب است، افزود: این رقم در روز مشابه پارسال 792 میلیون مترمکعب و در سال 1399 در همین روز نزدیک به 900 میلیون مترمکعب بوده است.


وی بر لزوم صرفه جویی 10 درصدی مشترکان تهران تاکید کرد و خاطرنشان کرد: تهران سالانه 1.2 میلیارد مترمکعب یعنی حدود 18 درصد از آب کشور را مصرف می کند.


انتهای پیام/