رژیم غذایی کبد چرب درمان خانگی کبد چرب


کبد چرب یکی از شایع ترین بیماری های قرن 21 است. شیوه زندگی روزانه و رژیم غذایی ما باعث ایجاد چربی اضافی در کبد می شود. بنابراین ، علاوه بر کبد چرب الکلی ، در بسیاری از جمعیت های جهان شاهد وجود کبد چرب غیر الکلی هستیم. کبد چرب یک بیماری آرام و بسیار خطرناک است. با این حال ، می توان آن را به راحتی درمان کرد زیرا عوارض جانبی خطرناکی دارد. برخی از افراد برای درمان کبد چرب به پزشک مراجعه می کنند. با این حال ، یک رژیم غذایی ساده و م effectiveثر می تواند به کبد چرب نیز کمک کند. امروز ما قصد داریم در مورد رژیم غذایی کبد چرب صحبت کنیم.

رژیم کبد چرب

رژیم کبد چرب

همانطور که عادات بد و شیوه زندگی بد باعث کبد چرب می شود ، ما نیز می توانیم با تغییر این عادات ، کبد چرب را درمان کنیم. همه ما آن چیزی هستیم که می خواهیم. چربی زیاد به این معنی است که شما چربی زیادی می خورید. در عین حال ، بدن افراد دارای بدن سالم و سالم نشان دهنده شیوه زندگی و عادات غذایی آنها است. جالب است بدانید که به گفته متخصصان تغذیه ، تنها کاهش وزن 5-10٪ می تواند به طور قابل توجهی کبد چرب را درمان کند. بنابراین ، در واقع ، می توان گفت که رژیم کاهش وزن نیز می تواند به درمان کبد چرب کمک کند. بنابراین ، رژیم غذایی برای کبد چرب می تواند بسیار شبیه رژیم غذایی برای کاهش وزن باشد. با این حال ، چند نکته را باید در مورد رژیم غذایی خود رعایت کنید که می تواند به بهبود سریعتر بیماری کبد چرب کمک کند.

رژیم کبد چرب

امگا 3 را نادیده نگیرید

امگا 3 در واقع چربی کبد ماهی است. این ماده تأثیر بسزایی در عملکرد بدن دارد. با این حال ، این متعلق به دسته چربی های مفید است. افراد مبتلا به کبد چرب فکر می کنند باید از مصرف چربی خودداری کنند. با این حال ، مصرف چربی های مفید مانند امگا 3 ممکن است به درمان کبد چرب کمک کند. به گفته متخصصان تغذیه ، افراد مبتلا به بیماری کبد چرب باید حداقل 1 گرم مکمل امگا 3 در روز مصرف کنند. خوشبختانه مکمل های امگا 3 بدون نسخه در دسترس هستند. با این حال ، گردو ، شاهدانه ، دانه کتان و روغن زیتون می توانند به عنوان منابع امگا 3 مورد استفاده قرار گیرند.

چربی های اشباع و ترانس را کاهش دهید

انواع مختلفی از چربی وجود دارد. برخی اشباع شده و برخی دیگر اشباع نشده. چربی های اشباع شده چربی های بد محسوب می شوند. این چربی ها کلسترول LDL را افزایش می دهند. این کلسترول در عروق قلب جمع شده و باعث حمله قلبی می شود. روغن های سرخ کردنی ، روغن های جامد و مایع مورد استفاده در غذا از جمله چربی های اشباع و ترانس هستند. همچنین در مقادیر کمی در گوشت قرمز ، محصولات لبنی و برخی آجیل های روغنی یافت می شود. روغن ترانس را می توان جایگزین روغن ترانس کرد. استفاده از روغن کنجد و کنجد برای پخت و پز نیز خوب است. استفاده از روغن زیتون و کنجد را برای پخت و پز یا سرخ کردن فراموش نکنید. این روغن دارای چربی های مضر بسیار کمی است و حتی می تواند کمک بزرگی برای درمان کبد چرب باشد.

رژیم کبد چرب

مصرف قند و فروکتوز را محدود کنید

برای درمان کبد چرب ، باید مصرف کربوهیدرات ها ، قندها ، به ویژه فروکتوز را محدود کنید. کربوهیدرات ها نیز در کبد به قند تبدیل می شوند. با این حال ، مصرف مستقیم شکر اثرات مخربی بر روی کبد دارد. انواع مختلفی از شکر در طبیعت وجود دارد. یکی از آنها فروکتوز است. شما می توانید مقدار زیادی از این قند ، انواع نوشابه ، شیرینی ، نان ، غلات ، غذاهای منجمد ، چاشنی ها ، سس ها و آب میوه های بسته بندی شده را در دهکده کرن پیدا کنید. فروکتوز آسیب زیادی به کبد می رساند. بنابراین ، فروکتوز باید از رژیم غذایی کبد چرب حذف شود.

بنابراین دوستان و همکاران عزیز هرج ، نظر شما در مورد رژیم کبد چرب چیست؟ آیا فکر می کنید رژیم غذایی می تواند این بیماری را درمان کند؟ یا باید از مواد شیمیایی استفاده کنم؟ لطفا نظرات خود را به اشتراک بگذارید. منتظر نظرات شما دوستان عزیز هستیم

دیدگاهتان را بنویسید