رژیم بگیرم؟؟؟ –


این پست مدت زیادی است که منتشر شده است … یکی از موضوعات تغذیه ای است که بیشتر از همه در مورد آن سوال می شود – آیا باید رژیم بگیرم؟ آیا باید کالری را بشمارم، چند کالری باید بخورم، کدام یک بهتر است؟ نظر شما در مورد کتو چیست؟ نظر شما در مورد این چای سم زدا یا پاک کننده چیست؟

اگر من را برای یک دقیقه در اینجا یا در اینستاگرام دنبال کرده باشید، می دانید که من به رژیم گرفتن اعتقادی ندارم، بنابراین اگر تا به حال از من پرسیده باشید که آیا باید رژیم بگیرید، پاسخ منفی می دهم.

یک رژیم غذایی را می توان به عنوان غذاهایی که ما معمولاً می خوریم توصیف کرد – به عنوان مثال من به طور کلی می گویم که من عمدتاً یک رژیم غذایی گیاهی یا رژیم مدیترانه ای می خورم. ممکن است فردی با اعتقادات مذهبی خاصی از رژیم غذایی مانند کوشر پیروی کند.

اما رژیم غذایی نیز می تواند یک کلمه کثیف باشد. رژیم گرفتن به عنوان یک دوره غذایی خاص تعریف می شود که فرد خود را به کاهش وزن یا به دلایل پزشکی محدود می کند. بدیهی است که رژیم های غذایی ضروری پزشکی یا رژیم هایی که پیروی از باورهای شخصی هستند، چیزی نیست که در اینجا در مورد آن صحبت می کنم – من در مورد رژیم غذایی برای کاهش وزن صحبت می کنم. اما رژیم گرفتن برای کاهش وزن می تواند مضر باشد و من به شما خواهم گفت که چرا…

سالاد خوشمزه

اول از همه رژیم غذایی کار نمی کند! ما به عنوان یک جامعه سال هاست که رژیم می گیریم و هر سال روندهای جدیدی ظهور می کند و مردم برای مدتی از آن پیروی می کنند و همیشه به حالت اول باز می گردند. اکثر مردم با رژیم لاغر می شوند زیرا شما کالری را به شکلی محدود می کنید. کمتر از 5 درصد از افرادی که رژیم گرفته اند، این وزن را برای مدت طولانی حفظ می کنند، و اغلب اوقات وزنی را که از دست داده اند به دست می آورند.

ثانیاً رژیم های غذایی از نظر فنی نوعی گرسنگی هستند که برای سلامت جسمی و روانی شما پیامد بدی دارند. تعداد بسیار کمی از آنها در درازمدت پایدار هستند، بنابراین هر زمان که فردی پیروی از این رژیم را متوقف می کند، “شکست” می یابد و احتمالاً احساس گناه یا شرم می کند. این یک چرخه طولانی و بی پایان از امتحان کردن رژیم های غذایی برای برخی از افراد ایجاد می کند و زمانی که “موفقیت” ندارند، خود را از نظر ذهنی مورد ضرب و شتم قرار می دهند. هر زمان که محدود کنید، هوس های خود را افزایش می دهید، باعث پرخوری می شوید و وسواس ناسالم نسبت به غذا ایجاد می کنید. ناگفته نماند که آسیب های جسمی مرتبط با دوچرخه سواری با وزن مانند افزایش فشار خون، مقاومت به انسولین و دیس لیپیدمی وجود دارد.

در نهایت بسیاری از مردم به دلیل اشتباه رژیم می گیرند. آنها معتقدند کاهش 10 پوند اضافه وزن آنها را به وزن ایده آل سوق می دهد و “سالم” خواهند بود. وزن مناسبی برای هیچ فرد مشخصی وجود ندارد. مطمئناً یک محدوده سالم منحصر به فرد برای هر فرد وجود دارد، اما اگر برای حفظ این وزن مجبور به محدود کردن یا بیش از حد ورزش هستید، وزن مناسبی برای شما نیست. من می توانم وارد استیمگا وزن شوم، اما آن را برای یک روز دیگر ذخیره می کنم، اما لاغر بهتر نیست.

باید رژیم بگیرم

صنعت رژیم غذایی یک صنعت چند میلیارد دلاری است و از شکست سود می برند. اگر یک بار آن را امتحان کردید و رژیم غذایی عالی بود و به کاهش وزنی که می خواستید رسیدید و حفظ کردید، صنعت رژیم وجود نداشت. افراد بیشتری مایلند رژیم غذایی را امتحان کنند تا اینکه با یک متخصص تغذیه ملاقات کنند و روی ایجاد یک رابطه سالم تر با غذا و بدن خود کار کنند. دفعه بعد که از خود می پرسید “آیا باید رژیم بگیرم؟”

رژیم لاغری سریع