رویانیان: پرونده ویلموت توجیهی ندارد/ ژوزه انتخاب من نبود/ انتخابات فدراسیون مثل همیشه است


رویانیان: پرونده ویلموت توجیهی ندارد/ ژوزه انتخاب من نبود/ انتخابات فدراسیون مثل همیشه است

مدیرعامل سابق پرسپولیس درباره اعلام حکم انضباطی در پرونده ویلموت گفت: برخی وانمود می کنند که این پرونده تخفیف خورده و به 3 میلیون یورو کاهش یافته است! این یک شکست است، نه یک پیروزی.


محمد روجانیان در گفتگو با ایلنا درباره انتخابات فدراسیون فوتبال و آخرین شرایط نامزدها گفت: شرایط این انتخابات هم مثل همیشه است! این مشکل برای کسانی است که رد صلاحیت می شوند. چون به راحتی نمی توان آن را رد صلاحیت کرد. باید شرایط خاص عمومی و خصوصی وجود داشته باشد تا دلایل رد صلاحیت ها ممکن و غیر محرمانه باشد. اما افراد ثبت نام شده در فوتبال و کشور شناخته شده هستند. مثلاً اگر بگویند به دلیل نقص سند تائید نشدند تا جایی که امکان داشت. این موضوع جای بحث دارد. با توجه به تایید صلاحیت 3 کاندیدا و واضح بودن رزومه آنها چیز جدیدی نمی توان گفت و باید گفت که همه چیز طبق روال عادی است.


وی درباره اعلام حکم انضباطی پرونده ویلموت گفت: برخی وانمود می کنند که پرونده به 3 میلیون یورو کاهش یافته است! این یک شکست است، نه یک پیروزی. در هر صورت، این شکستی است که با یک قرارداد غیرحرفه ای، نادرست و غیر اصولی به ما داده شده است. این چیز بدی است. علل این مشکل باید از بین برود.


مدیرعامل اسبق پرسپولیس در پاسخ به این سوال که مدیرعامل سابق پرسپولیس به خاطر پرونده سرمربی پرتغالی این تیم مورد انتقاد قرار گرفت، گفت: هفت سال از ما درباره قرارداد مانوئل ژوزه بازجویی کردند، همه نکات مثبت ما را نادیده گرفتند. اقدامات، اما من دفاع نکردم. هر اتفاقی که افتاد اشتباه بود. البته ژوزه انتخاب من نبود. بلکه در یک روند عادلانه فرد اشتباهی در دوره من انتخاب شد. 21 نفر از پیشکسوتان در انتخاب خود از بین 4 گزینه شادران متسو، کالدرون، گزینه ایرانی و آقای ژوزه سرمربی پرتغالی را انتخاب کردند. این افراد از پیشکسوتان موثر باشگاه بودند. ژوزه با اینکه رزومه خوبی داشت و با 12 قهرمانی به ایران آمد، نتوانست اینجا کار کند و با کیروش درگیر شد. من کاری به گذشته ندارم و از این موضوع دفاع نمی کنم و اشتباه بود. افراد حرفه ای در سازمان رسمی فوتبال ایران این اشتباه را نمی پذیرند. علاوه بر تاثیر مخربی که داشت، فوتبال و مدیریت آن را خراب کرد. من نمی خواهم در مورد یک شخص صحبت کنم. آقای تاج در این فوتبال خیلی زحمت کشید اما صورتش آسیب دید. بعد از ماجرای ویلموتس، فوتبال ایران از نظر مادی و روحی آسیب دید. همه باید بگویند اشتباه بوده و این موضوع هیچ بهانه ای ندارد.


روانیان در مورد قضاوت نقل و انتقالات پرسپولیس برای فصل بیست و دوم لیگ برتر اظهار داشت: نقل و انتقالات پرسپولیس بی سر و صدا اما خوب پیش رفت و بهترین کار ممکن را انجام دادند. تنها بحث ممکن بحث جذب مهاجمان است که باید روی آن بیشتر کار شود. شاید چون بازیکنان مهمی جذب شدند، از پست فوروارد غفلت کردند. شاید روی کسانی حساب می کردند که نمی توانستند یا نمی توانستند جذب کنند. اما از روندهای داخلی برای توقف نقل و انتقالات پرسپولیس اطلاعی ندارم! با بازیکنانی که پرسپولیس گرفت می توان گفت به کهکشانی ها رفتند انشالله تمام می کنند.


وی در خصوص گمانه زنی ها مبنی بر رابطه بد یحیی گل محمدی با مدیران پرسپولیس گفت: آقای یحیی گل محمدی مربی خوب و ارزشمند، با تجربه و توانمندی است. باشگاه پرسپولیس ملک شخصی آقای درویش نیست و او در خدمت میلیون ها هوادار است. پس آقا یحیی نباید از کسی گلایه کند و همه دست به دست هم بدهند تا کارها خوب پیش برود. ناکامی های سال قبل پرسپولیس را تحت تاثیر قرار داد و این تیم را از قهرمانی محروم کرد. این شکایات نباید عواقب منفی داشته باشند و باید به یکدیگر کمک کنند. یک جاهایی مدیر می خواهد کار کند، این بحث است. جایی که مدیر نمی خواهد کاری را انجام دهد و انجام نمی دهد، بحث دیگری است. که باید یکدیگر را درک کنند. البته یحیی گل محمدی به عنوان سرمربی دوست دارد پرسپولیس در فصل آینده جایگاه خود را در قهرمانی پیدا کند و هر مربی آرزوی قهرمانی را دارد.


مدیرعامل اسبق پرسپولیس درباره هواداران استقلال که می گویند نیازی به جذب بازیکنان جدید نداشتند و پرسپولیس بعد از ناکامی در کسب عنوان قهرمانی باید در بازار نقل و انتقالات سر و صدا کند، گفت: اول از همه ما بردیم. قهرمانی به مدت پنج سال ما هرگز هیچ یک از این چیزها را نگفتیم. دوم، عملکرد پرسپولیس در فصل گذشته چگونه بود؟ نایب قهرمان شدیم. چقدر با استقلال فاصله داشتیم؟ مگه ما 10 یا 15 جدول نبودیم؟! با وجود همه این مشکلات، خوب کار کردیم. پرسپولیس با 5 قهرمانی متوالی خستگی را از تن در آورد. یک سال می خواست قهرمانی را به یک نفر دیگر بدهد.


انتهای پیام/