روایت معنوی که در فیلم «لمس» وجود دارد در پوسته های مختلفی است


یک روایت معنوی در فیلم

کتاب «لمس» داستان ارواح ولگردی است که از شکلی به شکل دیگر و از پوستی به پوست دیگر منتقل می شوند.


به گزارش خبرنگار ایلنا، کتاب «لمس» اثر کلارا نورسا با ترجمه سعید سیمرگ با قیمت 160 هزار تن توسط نشر چترنگ منتشر و راهی بازار نشر شد.


کتاب «لمس» در 88 فصل و 523 صفحه داستان اسرارآمیز روحی به نام گپلر را روایت می کند که همیشه به دنبال پوست های مختلف برای لمس و ورود به بدنش است. کپلر تنها در صورتی می تواند وجود داشته باشد که صاحب بدن یک فرد باشد، بنابراین کنترل استاد را به دست می آورد و هیچ خاطره ای از فتح او باقی نمی گذارد.


اگرچه ممکن است کپلر برای خواننده روحی به نظر برسد که جاودانه و فانی است و سال‌ها زندگی می‌کند، اما همچنان متوجه می‌شود که کپلر تنها نیست، ارواح زیادی در سراسر جهان پراکنده شده‌اند و این بار از قضا، کپلر یک قاتل مرموز را فاش می‌کند. و مزدور به دنبال او می گردد و از پیچیدگی های روح آگاه است و می داند چگونه به خوبی به او برسد.


«لمس» داستان روحی است که می‌خواهد بداند چرا اوین را تعقیب می‌کنند و چه کسی پشت قتل «پوست» محبوبش جوزف سابولا است.


کلر نورت در این رمان پر از تنهایی، جستجوی مداوم، عشق و محبتی که مرزهای جسم و روح را درنوردیده است، از ارواح سرگردان و حتی بدن های سرگردان بیشتر می گوید، گویی تمام وجودشان لمس روز و شب است.


در بخشی از کتاب آمده است:


بدن آنها


هیچ کس نمی تواند روح را در ساعات شلوغی شکار کند. قطار شلوغ، ایستگاه پر ازدحام؛ شانه به شانه، پوست به پوست، نفس به نفس، زیر بغل مرد بلندقد عرق را استشمام می کنیم و پای پیرزنی را زیر چکمه هایش می فشاریم.


نه…


هر که هستم…


از اینجا و آنجا سوار متروی پاریس می شوم تا در جریان خون غریبه ها بگردم.


انتهای پیام/