رقابت ایران و روسیه بر سر نفت ارزان تر/ چین برنده فروش است


رقابت ایران و روسیه بر سر نفت ارزان تر/ چین برنده فروش است

یک کارشناس ارشد انرژی گفت: در مجموع در صورت رفع تحریم ها می توانیم 400 تا 500 هزار بشکه نفت به اروپا بفروشیم و صادرات کار سختی نیست.


نرسی گوربن در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره اشغال بازار نفت ایران در چین توسط روسیه، گفت: صادرات روسیه به چین در حال حاضر تحت تحریم است و روسیه نیز مانند ما در تلاش برای دور زدن آن است که ادامه این وضعیت بستگی به این دارد. آی تی.” تحریم ها بین دو کشور تا چه زمانی ادامه خواهد داشت و همه اینها پیش بینی آینده را غیرممکن می کند. اگر برجا امضا شود و تحریم‌های ما برداشته شود، نفت ما مانعی برای سفر به دور دنیا نخواهد بود، بنابراین بازار چین از اهمیت کمتری برخوردار می‌شود و می‌توانیم به اروپا صادرات داشته باشیم، اما به شرط تداوم تحریم‌های ما و روسیه و حتی تشدید شود. بر صادرات از هر دو کشور تأثیر می گذارد.


وی افزود: اکنون روسیه نیز مانند ایران با دور زدن تحریم ها در صدد فروش نفت است، این فضا مورد استفاده خریدارانی مانند چین نیز قرار می گیرد، هر کشوری که تخفیف بیشتری بدهد، قدرت چانه زنی و قدرت اقتصادی بیشتری داشته باشد، نفت بیشتری وارد می کند. او انجام می دهد.


وی ادامه داد: تا زمانی که تحریم ها ادامه داشته باشد، این شرایط باقی خواهد ماند، اما اگر تحریم ها علیه ایران برداشته شود، مشکلی نخواهیم داشت، اگر تحریم های روسیه برداشته شود، این کشور بیشتر نفت خود را به اروپا خواهد فروخت. فشار،” او گفت. از رقابت با ما در بازار چین حذف خواهد شد.


وی گفت: در مجموع در صورت رفع تحریم ها می توانیم بین 400 تا 500 هزار بشکه نفت به اروپا بفروشیم و چنین صادراتی کار سختی نیست، در واقع اگر محدودیت ها برداشته شود، به راحتی می توانیم به اروپا برگردیم. .


قربانی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی و در جنگ روسیه و اوکراین; وی گفت: اکنون هم ایران و هم روسیه تحریم شده اند، هر دو تلاش می کنند همدیگر را دور بزنند و تحریم ها را دور بزنند، بازار محدودی برای دور زدن تحریم ها وجود دارد، بنابراین رقابت بیشتر به ضرر هر دو خواهد بود. این به این دلیل است که آنها باید نفت خود را با اعطای تخفیف ها و امتیازات بیشتر عرضه کنند.


به گزارش ایلنا، رویترز به نقل از اداره مرکزی گمرک چین اعلام کرد که صادرات نفت روسیه به چین در ماه مه نسبت به مدت مشابه سال گذشته (اردیبهشت 2021) 55 درصد افزایش یافت و با جانشینی عربستان سعودی به بزرگترین صادرکننده به چین تبدیل شد.


با این حال، طبق آمار گمرک چین؛ علیرغم تحریم‌های آمریکا علیه ایران، این کشور به خرید نفت ایران که 7 درصد از کل واردات نفت چین را تشکیل می‌دهد، ادامه داده است، اما موقعیت ایران در مقابل روسیه ممکن است اندکی بدتر شده باشد، اگرچه تمرکز روس‌ها بر تخفیف‌های خود نیست. یک چیز خوب. . این در حالی است که به گفته نرسی گوربا، کارشناس انرژی، تنها چین در رقابت بازاریابی بین دو کشور نفتی و البته تحریم ها پیروز شده است.


انتهای پست/