رفع تصرف زمین در آبشار طلای هرم آباد


رفع تصرف زمین در آبشار طلای هرم آباد

مدیرکل بازرسی لرستان از رفع تصرف زمین توسط سودجویان و زمین خواران در منطقه آبشار طلای هرم آباد خبر داد.


به گزارش ایلنا، سعید رازانی با اشاره به اخبار و اطلاعات سامانه گزارش فساد سازمان بازرسی کل کشور، گفت: چندین هکتار از اراضی ملی، بستر و حریم رودخانه دره گرما در حاشیه رودخانه طلایی و پارک آبشار گزارش شده است. در خرم آباد”


وی با بیان اینکه اراضی آبشار طلای هرم آباد برای عموم آزاد است و توسط افراد انتفاعی و زمین خواری تصرف شده است، افزود: تصرف اراضی ملی صادر شده بود.


رازانی بیان کرد: در سال های اخیر به دلیل بی توجهی مسئولان و متولیان امر نظارت و برخورد با مصادره انفله در سراسر استان، رودخانه ها و نهرها و اراضی ملی استان مورد تهاجم و تصرف انتفاعی قرار گرفته است. جویندگان و زمین خواران».


وی گفت: در فضای مجازی علاوه بر ایجاد هزینه برای دولت و هجمه برخی افراد به قوه مجریه و قضائیه، تخریب بدعت ها و بعضا انتشار تصاویر و کلیپ های درگیری و تخریب اموال غیرمجاز، تفکرات زیادی وجود دارد.


رازانی گفت: تخریب اراضی ملی زمینه ساز سوء استفاده از شبکه های معاند و تبلیغات مغرضانه علیه نظام جمهوری اسلامی است، به عنوان مثال می توان به اتفاقات پیرامون آزادسازی رودخانه و بستر کهمان اشاره کرد، شهرستان سلسله. منطقه.”


مدیرکل بازرسی لرستان با بیان اینکه اراضی ملی، منابع طبیعی و بستر رودخانه ها جزء انفالا و متعلق به عموم مردم است و باید با ذینفعان اراضی ملی برخورد جدی و بدون اغماض صورت گیرد.


رازانی با اشاره به اینکه حفاظت از منابع طبیعی و اراضی ملی از برنامه های اصلی سازمان بازرسی کل کشور و توجه ویژه است، گفت: ایجاد پهنه سبز در این منطقه.انتهای پیام/