رضایی: رامینا رضاییان را متقاعد کردم که برگردد اما فوتبال حرفه شده است/ 5 قهرمانی و 2 نایب قهرمانی در 7 سال نشان می دهد پرسپولیس در لیگ رقیب ندارد.


رضایی: رامینا رضاییان را متقاعد کردم که برگردد اما فوتبال حرفه شده است/ 5 قهرمانی و 2 نایب قهرمانی در 7 سال نشان می دهد پرسپولیس در لیگ رقیب ندارد.

یکی از پیشکسوتان پرسپولیس درباره شرایط این تیم برای نقل و انتقالات صحبت کرد.


ست رضایی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایلنا، درباره وضعیت فعلی پرسپولیس در نقل و انتقالات گفت: اگر بخواهیم وضعیت امروز پرسپولیس را نسبت به شرایط مشابه پارسال بررسی کنیم، خیلی خوب است و خیلی از آن جلوتر هستیم. و مشخص است که با برنامه و استراتژی وارد بازار شده و نقاط ضعف خود را برطرف خواهد کرد. بازیکنان توانمند و می توانند به تیم کمک کنند.


وی با بیان اینکه فصل گذشته انتقادات زیادی در مورد ساختار دفاعی پرسپولیس وجود داشت، گفت: حالا که به بیرانوندا، پورعلی گنجی و … پیوسته به نظر می رسد رو به بهبود است، قبول داریم که فصل گذشته کاستی هایی وجود داشت. نفرات حاضر شاید هرکدام در ساختار متفاوتی ظرفیت بالایی داشته باشند اما در درون این سیستم و در کنار هم نتوانستند ساختار دفاعی منسجمی برای پرسپولیس ایجاد کنند. بازیکنان جوان نیز افراد توانمندی هستند و فکر می کنند می توانند نیازهای پرسپولیس را برای دفاع تیمی برآورده کنند.


یکی از پیشکسوتان پرسپولیس نیز درباره دانیال اسماعیلی فر که در پست قبلی به عنوان مدافع راست به خدمت گرفته شده بود، گفت: اسماعیلی فر بازیکن خوب و توانمندی است. در دفاع معمولا کم اشتباه می کند و در نفوذی ها خطرناک است و یحیی گل محمدی هم در ذوب آهن و تراکتور با او کار می کرد و شناخت خوبی از هم دارند و همین باعث می شود فرصت چندانی برای شناخت و هماهنگی نداشته باشند. . به نظر من این یکی از خریدهای بسیار خوب پرسپولیس بود.


رضایی در خصوص رامین رضاییان که علیرغم عملکرد خوبش در نیم فصل اخیر پرسپولیس را ترک می کند، گفت: اجازه بدهید از رامین رضاییانو بگویم که من خودم با او صحبت کردم و او را متقاعد کردم که در این مقطع به پرسپولیس برگردد. توانایی و کیفیت بازیکن یک طرف قضیه است و زمان حضور او در تیم، آب و هوای تیم و هماهنگی او با مجموعه ای از مشکلات تیم از دیگر مواردی است که می تواند باعث عدم حضور بازیکن شود. فرد مناسب برای موقعیت رامینز بازیکن باکیفیتی است و بارها کیفیت خود را نشان داده است اما در مجموع این کادرفنی است که نظر نهایی را می دهد که چه کسی باید برود و چه کسی بماند، زیرا کادرفنی در قبال تیم مسئول است و در قبال آن مسئول است. برای رامینم در هر تیمی در فصل آینده آرزوی موفقیت دارم.


وی درباره ثبات روی نیمکت پرسپولیس و تفاوت آن با وضعیت دو رقیب اصلی این تیم یعنی استقلال و سپاهان که هنوز سرمربی خود را نشناخته اند، توضیح داد: تیمی که در سال 5 قهرمانی و 2 نایب قهرمان شده است. 7 سال طبیعتاً رقیب جدی نیست. فصل گذشته شرایط خاصی ایجاد شد و به نظرم پرسپولیس حق برد داشت. پرسپولیس هیچ وقت به وضعیت سایر تیم ها توجه نمی کند و این تیم های دیگر هستند که باید وضعیت پرسپولیس را زیر نظر بگیرند.


یکی از پیشکسوتان پرسپولیس درباره وضعیت سیدجلال حسینی و قصد او برای ادامه حضور در کادر فنی در این فصل گفت: من سوالی را نشنیده ام و نمی دانم چقدر صحت دارد اما اگر قبول شد برایش آرزو می کنم. موفق باشید و تجربه خود را با نسل جوان به اشتراک بگذارید. حسینی زمانی که در زمین حضور داشت وزنه بردار بود و از درون تیم را کنترل می کرد و کاریزمای مربی را داشت.


رضایی درباره وضعیت فعلی تیم ملی نیز خاطرنشان کرد: در مورد تیم ملی باخت در بازی تدارکاتی چندان فاجعه بار نیست که بتوان درباره آن صحبت کرد. بازی برای شناخت نقاط ضعف تیم آماده می شود و برای برد به زمین نمی روید. الان انگلیس به مجارستان باخته است آیا آنها هم فاجعه ای داشته اند؟


انتهای پیام/