رزمایش مشترک صرفه جویی در آب و برق کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد


رزمایش مشترک صرفه جویی در آب و برق کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد

رئیس شورای تلفیق آب و برق کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری اولین مانور آموزشی مدیریت آب و برق با حضور سپاه پاسداران، وزارت نیرو و وزارت کشور خبر داد.


اگرچه وزارت نیرو در نظر دارد ظرف چهار سال آینده ظرفیت نیروگاه ملی را 35 هزار مگاوات افزایش دهد، اما مشکل اصلی مصرف بی رویه آب و برق است.


وی با اشاره به برخی آمارهای ملی و استانی از مصرف آب و برق گفت: مصرف برق در استان کهگیلویه و بویراحمد با گرمای سریع، کاهش بارندگی، تغییر الگوی مصرف، افزایش تعداد واحدهای صنعتی و موارد دیگر مواجه است. مصرف.


مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: مصرف برق در استان از مرز 415 مگاوات گذشته است و برای جلوگیری از قطعی های احتمالی برق در تابستان سال آینده نیازمند کاهش افزایش مصرف برق در استان هستیم. اجرای برنامه های مدیریت مصرف


معتمدی زاده با اشاره به اینکه اگر 10 درصد صرفه جویی در مصرف برق در کشور داشته باشیم می توانیم 20 میلیارد متر مکعب گاز را صرفه جویی کنیم، بیان کرد: 36 درصد برق مصرفی کشور مربوط به صنعت است که باید در این زمینه به درستی ارزیابی شود. رشته. حفظ.


وی با تاکید بر اینکه در ایام پیک سال جاری تمام تلاش خود را برای تامین برق پایدار مشترکان استان کهگیلویه و بویراحمد به کار خواهیم بست، یادآور شد: از همه مشترکین تقاضا داریم در مدیریت مصرف برق و آب دقت کنند.


فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد همچنین از اجرای تعدادی پروژه در سپاه پاسداران برای کاهش مصرف آب و برق در سطح ملی و استانی خبر داد.


سردار حمید هررامدل گفت: سپاه پاسداران تا پایان شهریورماه امسال آموزش های مدیریت آب و برق را در کشور برگزار می کند و البته سال گذشته نیز چنین برنامه هایی داشت.


وی با اشاره به اینکه سپاه پاسداران نهایت تلاش خود را برای کمک به دولت و اجرای دستورات مدیریتی در حوزه مدیریت آب و برق انجام خواهد داد، خاطرنشان کرد: هدف سپاه پاسداران از اجرای این برنامه ها کاهش مصرف آب و برق بوده است. با 30 درصد .این موسسه در داخل کشور واقع شده است.


فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سامانه ای به نام سامانه نجم برای نظارت و نظارت بر مصرف آب و برق تاسیسات و اماکن نظامی سپاه پاسداران در کشور راه اندازی شده است.


هورامدلز تاکید کرد که مدیریت مصرف آب و برق نیز می تواند کمک بزرگی به بخش امنیتی باشد.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز از همراهی سپاه پاسداران با دولت در عرصه های مختلف به ویژه رزمایش مشترک مصرف آب و برق تقدیر کرد. چنین تمرینات مشترکی قطعا مورد نیاز است.


شید جواد هاشمی گفت: در حوزه های مدیریت آب و برق در کهگیلوج و بویراحمد برنامه هایی اجرا شده و در حال انجام است که چنین آموزش هایی می تواند تاثیر مثبت مضاعفی در صرفه جویی داشته باشد.


وی با بیان اینکه 9 شهرستان در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که 6 شهر آن گرمسیری است و به دلیل گرمای زودرس و کاهش بارندگی شاهد استفاده از تجهیزات برودتی قبل از پیک بار هستیم، خاطرنشان کرد: آمارها افزایش مصرف را نشان می دهد. . اجرای برنامه های مدیریت آب و برق است که یک ضرورت انکارناپذیر است.


معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با مشارکت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برنامه های مدیریت مصرف کننده قطعا شاهد تاثیر مفید و موفقیت آمیز در این حوزه خواهیم بود.


شهردار هاشمی تاکید کرد: همکاری با سپاه پاسداران برای اجرای برنامه های مدیریت آب و برق در کشور باعث برهم زدن توطئه دشمن برای تخریب مردم می شود.


انتهای پست/