راه های آسان برای از بین بردن شوره سر

شوره سر مطمئنا یکی از جدی ترین مشکلات زندگی نیست. نه در مقیاس کسری بودجه یا گرم شدن کره زمین.

اما مطمئناً آزاردهنده است.

خوشبختانه، رسیدگی به مزاحمت‌ها آسان‌تر از مشکلات جدی است. نیازی به خاراندن سرتان نیست. در اینجا 10 نکته از متخصص پوست برای ریشه یابی شوره سر آورده شده است:

1. آن را نادیده نگیرید. هر کاری که می کنید، یک مورد بد شوره سر را نادیده نگیرید یا در چرخه خراش و خارش قرار نگیرید. شوره سر خود به خود از بین نمی رود و نادیده گرفتن آن منجر به ایجاد شوره سر می شود. این می تواند باعث خارش شود که می تواند منجر به خاراندن شود. خاراندن شدید می تواند به پوست سر آسیب برساند و آن را مستعد عفونت کند.

2. اغلب شامپو بزنید. موهای خود را اغلب، حتی هر روز بشویید. به طور کلی، هرچه دفعات بیشتری شامپو بزنید، کنترل شوره سر آسان تر است.

3. با ملایمت شروع کنید. یک شامپوی ملایم و غیر دارویی اغلب برای کنترل مشکل کافی است. شوره سر اغلب به دلیل چربی بیش از حد پوست سر ایجاد می شود. شامپوی روزانه با یک برند ملایم می تواند چربی را بدون تحریک پوست سر کنترل کند.

4. اگر مجبور به مبارزه هستید، تغییر دهید. هنگامی که شامپوهای معمولی موفق نشدند، به یک فرمول ضد شوره سر بروید. شامپوهای شوره سر بر اساس مواد فعالشان طبقه بندی می شوند که به روش های مختلفی عمل می کنند. آنهایی که سلنیوم سولفید یا پیریتیون روی دارند سریع‌ترین عملکرد را دارند و سرعت تکثیر سلول‌های پوست سر را کاهش می‌دهند. آنهایی که اسید سالیسیلیک و گوگرد دارند، تکه های پوسته را شل می کنند تا به راحتی شسته شوند. آنهایی که دارای عوامل ضد باکتری هستند باکتری های روی پوست سر را کاهش داده و خطر عفونت را کاهش می دهند. کسانی که رشد سلولی تار دارند.

5. یک احمق کف آلود باشید. هر نوع شامپوی شوره سر را که انتخاب می کنید، دو بار کف کنید. به محض اینکه وارد دوش شدید، اولین کف را کف کنید. به آرامی پوست سر خود را با نوک انگشتان خود ماساژ دهید تا شوره و شوره سر از بین برود، اما آنقدر مالش ندهید که پوست سر خود را خراش دهید. شامپو را بگذارید تا زمانی که حمام خود را تمام کنید. سپس موهای خود را کاملاً آبکشی کرده و سپس با یک کف دوم سریع آبکشی کنید. شستشوی دوم فقط کمی از دارو را روی پوست سر شما باقی می گذارد تا شامپوی بعدی شما کار کند.

6. آن را مهر و موم کنید. دیانا بیهوا، متخصص پوست نیویورک، رویکرد متفاوتی برای بهبود اثربخشی شامپوهای دارویی دارد. پس از صابون زدن، یکی از این کلاه های دوش هتل را روی موهای خیس خود بکشید. بگذارید یک ساعت بماند و سپس آن را بشویید.

7. وارد نرم کننده شوید. شامپوهای شوره سر موثر هستند، اما می توانند برای موهای شما خشن باشند. اگر موهای شما غیر قابل کنترل می شود، شامپوی شوره سر را با برند معمولی خود جایگزین کنید. بعد از هر شامپو از نرم کننده استفاده کنید تا اثرات آن را خنثی کنید.

8. Strike Oil. اگرچه چربی اضافی پوست سر (از غدد چربی) می تواند مشکلاتی ایجاد کند، درمان گهگاهی با روغن گرم به شل شدن و نرم شدن شوره سر کمک می کند. مقداری روغن را گرم کنید تا گرم شود. موهای خود را خیس کنید، سپس روغن را مستقیماً روی پوست سر خود بمالید. در حین حرکت موهای خود را برش بزنید تا فقط پوست سر را درمان کنید. اجازه دهید روغن حداقل 30 دقیقه روی پوست بماند و سپس با شامپوی شوره سر بشویید.

9. خود را در معرض دید قرار دهید. به گفته متخصصان پوست، قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای شوره سر مفید است. اما حتما از حس خورشید استفاده کنید. آفتاب نگیرید؛ فقط وقت خود را در فضای باز بگذرانید قرار گرفتن در معرض نور خورشید را به 30 دقیقه یا کمتر در روز محدود کنید. و برای پوست در معرض آفتاب از ضد آفتاب استفاده کنید.

10. اجازه ندهید استرس به سرتان بیاید. احساسات می توانند در تحریک یا بدتر شدن شرایط پوستی مانند شوره سر نقش داشته باشند. این شرایط اغلب با استرس تشدید می شود. بنابراین وقتی احساسات شما تحت تاثیر قرار می گیرد، به دنبال راه هایی برای مقابله با استرس باشید. ورزش. مدیتیشن یک کتاب توسط فلیک بخوانید و به خودتان بخندید.

رژیم لاغری سریع