رئیس جمهور قرار است در نشست سالانه سازمان ملل متحد شرکت کند


رئیس جمهور قرار است در نشست سالانه سازمان ملل متحد شرکت کند

سخنگوی دولت گفت: با توجه به اینکه سیل 24 استان را درگیر کرده است حقوق وزیر کشور قطعی نیست بلکه حدود 400 میلیارد تومان برآورد شده است.


خبرنگار ایلنا علی بهادری جهرمی در نشست خبری خود گفت: وزارت جهاد کشاورزی حدود 80 هزار نفر را برای این هیئت مذهبی تامین کرده است و اولین جلسه ستاد اربعین روز گذشته برگزار شد.


سخنگوی دولت ادامه داد: سیل اخیر 24 استان کشور را تحت تاثیر قرار داد و اینجانب به خانواده قربانیان این حادثه تسلیت می گویم و از همه مسئولان کشوری و محلی تشکر می کنم.


وی افزود: هلال اعلام کرده است که بیش از 50 هزار نفر توسط 6 هزار نیروی هلال احمر امدادرسانی شده اند. گزارش هایی از وزرای نیرو، ارتباطات، کشاورزی و میراث فرهنگی برای جلوگیری از این حوادث و جبران خسارات وارده دریافت شده است.


بهادری جهرمی ادامه داد: بحث آبخیزداری در کشور بیش از 70 سال طول می کشد که رئیس جمهور به وزیر جهاد دستور داد و به این ترتیب از فرصت های مردم استفاده کرد. بر اساس گزارش وزیر نیرو 250 میلیون مترمکعب آب به این ستاد ارسال شد.


وی ادامه داد: با توجه به اینکه سیل 24 استان را درگیر کرده است حقوق وزیر کشور قطعی نیست اما حدود 400 میلیارد تومان برآورد شده است.


نماینده دولت افزود: مقرر شد هیات وزیران اختیارات خود را به هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و وزرای عضو این سازمان تفویض کند تا بتوانیم به مشکلات مستمری بگیران رسیدگی کنیم.


وی در خصوص حضور رئیس جمهور در اجلاس سالانه سازمان ملل گفت: برنامه ریزی هایی برای حضور در این نشست سالانه صورت گرفته است.


سخنگو در خصوص حضور مسئولان اجرایی در حادثه سیل گفت: دولت معتقد است حضور مدیران در صحنه بحران یک وظیفه است و این حضور مسئولانه وجه تمایز این دولت است.


بهادری جهرمی درباره برنامه ریزی کالاها و تجهیزات در گمرکات کشور گفت: روند بررسی تملکات گمرکی که توسط دستگاه قضایی آغاز شده ادامه دارد، کار جهادی در وزارت اقتصاد آغاز شده است، روند ساماندهی املاک خریداری شده آغاز شده است. هفته گذشته مصوبه ای در دولت به تصویب رسید و این اقدامات در مورد خودروها انجام شد و از قوه قضاییه تشکر می کنیم.


وی افزود: بسیاری از کالاهایی که در گمرک مانده به دلیل تضییع حقوق و بی اطلاعی از قانون است. در این یازده ماه دولت سیزدهم تقریباً 8 هزار و 500 میلیارد تومان ساماندهی شده است که 137 درصد افزایش داشته است. در گمرک در سال 1389 حدود 27 هزار تن ساماندهی شده و حدود 10 هزار تن صادر و مابقی ساماندهی شده است.


انتهای پیام/