رئیس جمهور فردا با مجمع نمایندگان کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و یزد دیدار می کند.


رئیس جمهور فردا با مجمع نمایندگان کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و یزد دیدار می کند.

معاون امور اتاق ریاست جمهوری از برگزاری دهمین جلسه رئیس جمهور با مجامع نمایندگان استان خبر داد و گفت: آیت الله رئیسی روز پنجشنبه با مجمع نمایندگان استان های کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و یزد دیدار و گفت و گو می کند. هفته


به گزارش ایلنا، سید محمد حسینی در گفتگو با خبرنگاران با تاکید بر تلاش حجت الاسلام رئیسی در تعامل و همگرایی سازنده با اعضای شورای اسلامی، گفت: در زمان برگزاری دهمین اجلاسیه مجمع نمایندگان استان، رئیس جمهور در سال جاری. در یک سال گذشته تقریباً تمامی مجامع استانی تشکیل شده و نمایندگان شورای اسلامی به صورت حضوری تشکیل جلسه داده اند و از نزدیک در جریان نظرات، پیشنهادات، انتقادات و نظرات آنان قرار گرفته اند.


نماینده رئیس جمهور در مجلس خاطرنشان کرد: رئیس جمهور در این مدت با تمامی نمایندگان مجلس دیدار کرد و معاون اول رئیس جمهور و معاون اجرایی نیز طی 20 جلسه با مجامع استانی و معاونان رئیس جمهور با 196 نماینده دیدار کردند. با 110 نماینده به صورت انفرادی ملاقات کرد.


حسینی افزود: وزرای دولت در دولت سیزدهم نیز 152 جلسه با مجامع استانی، 239 جلسه با کمیسیون ها و 64 جلسه با فراکسیون ها و بر اساس ابتکار جدید دولت مردمی 252 بار در روزهای دوشنبه هنگام بازدید از مجلس داشتند. آنها با نمایندگانی دیدار و گفتگو کرده اند. معاونان پارلمانی وزرا و نهادهای اجرایی نیز در این مدت یک هزار و 777 بار در مجلس حضور یافته و با نمایندگان ارتباط برقرار کردند که نسبت به دولت قبل بیش از دو برابر شده است.


معاون رئیس جمهور با اشاره به سفرهای استانی حجت الاسلام رئیسی گفت: هفته آینده که سفر استانی به کرمان می رود، دولت در سال اول به تمام استان های کشور سفر کرده است. تکمیل پروژه های نیمه تمام اولویت دار نشان از اراده بالای دولت مردمی برای تبدیل کشور به کارگاه بزرگ ساختمانی و توسعه متوازن استان های کشور دارد.


حسینی همچنین از دیدار رئیس جمهور با مجمع نمایندگان استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی در هفته جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: حجت الاسلام رئیسی بر ضرورت و اهمیت تقویت نشاط، روحیه جهادی و ایجاد امید در سطح جامعه تاکید کرد. و به نمایندگان تذکر داد که من شما را دلسوز و دغدغه مند می بینم اما باید سعی کنید از حرف و عملی که مردم را ناامید می کند پرهیز کنید و مردم احساس کنند که دولت و مجلس واقعاً با برنامه و عمل به دنبال حل مشکلات هستند.


حسینی درباره موضوعات مهم مطرح شده در مجمع نمایندگان استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی بیان کرد: در این جلسه نمایندگان به بیان دیدگاه های خود در خصوص مسائل کشوری، استانی و حوزه انتخابیه پرداختند و رئیس جمهور نیز برگزاری چنین جلساتی را دلیل بر آن دانست. تصمیم گیری و تصمیم گیری.. مفاهیم اولیه را بداند.


حسینی گفت: رئیس جمهور عدالت را محور اصلی فعالیت های مردمی عنوان کرد و بر تلاش دولت برای تکمیل پروژه های نیمه تمام اولویت دار در سراسر کشور تاکید کرد.


معاون پارلمانی رئیس جمهور به موضوعات مطرح شده از سوی نمایندگان اشاره و بر اولویت نظارت بر آنها تاکید کرد.


در این جلسه نمایندگان استان های خراسان شمالی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی از رویکرد و دیدگاه ها و تصمیمات جسورانه حجت الاسلام رئیسی در بخش های مختلف از جمله توسعه روابط با کشورهای همسایه و کشورهای دوست، رسیدگی به محرومان، تقدیر و تشکر کردند. با برخورداری از روحیه مردم و قرار گرفتن در میان اقشار مختلف مردم، نظرات و خواسته های خود را در زمینه های مختلف بیان کردند.


بهره برداری از ظرفیت معدنی منطقه، انحراف آب از خلیج فارس و دریای عمان، اختصاص بودجه برای محرومیت زدایی، توجه به پروژه های نیمه تمام در استان ها، کنترل قیمت، رفع مشکلات مجتمع های صنعتی و تولیدی. در استان، تکمیل پروژه های ریلی و احداث جاده، احداث بیمارستان، توجه به معضل قولنج در شهرهای مرزی استان، حمایت از بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی، مسکن در شرایط نامناسب و روستایی، حل معضل آب، آلودگی و ترافیک شهر مشهد، تمرکز بر راه آزاد حرم تا حرم، استفاده از بانوان در مدیریت اجرایی، توجه به مشکلات عشایری، تمرکززدایی، گسترش آبخیزداری، استفاده از انرژی خورشیدی، معاملات قاطع با انحصار طلبان و گرانفروشان، بحث های مربوط به زعفران، گلایه از حضور بنیانگذاران وضع موجود در برخی مدیریت ها، توجه مالکان به انجام مسئولیت های اجتماعی معادن و لزوم تبیین اقدامات سفران. دولت یکی از محورهایی بود که نمایندگان سه استان در این جلسه مطرح کردند.


همچنین در این جلسه فرمانداران این سه استان در خصوص اولویت ها و اقدامات انجام شده توسط هر استان توضیحاتی ارائه کردند.


انتهای پست/