رئیس جمهور با قربانیان زلزله افغانستان تسلیت گفت


رئیس جمهور با قربانیان زلزله افغانستان تسلیت گفت

رئیس جمهور به تشریح جان باختن چند تن از هموطنان مسلمان و بزرگوار در این زلزله دلخراش پرداخت و تأکید کرد: ملت و دولت ایران در کنار شما بوده و در این فاجعه بزرگ از نزدیک ترین افراد به حقوق خود استفاده خواهند کرد.


به گزارش ایلنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی با تسلیت به کشور مسلمان افغانستان در پی جان باختن چند افغان در زلزله گفت: فعال باشید. مردم و دولت ایران در کنار شما هستند و در این مصیبت بزرگ از حقوق همسایگی خود استفاده خواهند کرد.


متن پیام رئیس جمهور به شرح زیر است؛


من از آن خدا هستم و به سوی او باز خواهیم گشت


مردم صبور و دردمند افغانستان


خبر وقوع زلزله در شرق افغانستان و جان باختن چند تن از مسلمانان و همرزمانشان و همسایگان بزرگوار ملت ایران جانسوز و غم انگیز بود. این حادثه تلخ را به مردم افغانستان تسلیت می گویم و برای قربانیان این حادثه رحمت و مغفرت الهی را خواستارم. من بسیار متاسفم که اشغالگری ایالات متحده برای سال ها مانع توسعه زیرساخت های شهری و روستایی در افغانستان شده است و این مشکل امروز کمک به زلزله زدگان را دشوارتر کرده است. من به جمعیت هلال احمر ماموریت داده ام تا در کمک به زلزله زدگان و شما مردم عزیز هر چه بیشتر فعال باشد. از دیگر فرصت های ایران قطعا برای کمک به همسایه شرقی استفاده خواهد شد. مردم و دولت ایران در کنار شما هستند و در این مصیبت بزرگ از حقوق همسایگی خود استفاده خواهند کرد.


سید ابراهیم رئیسی


رئیس جمهوری اسلامی ایران


انتهای پیام/