ذوب آهن اصفهان امسال 400 هزار تن محصول با ارزش افزوده بالا تولید خواهد کرد.


ذوب آهن اصفهان امسال 400 هزار تن محصول با ارزش افزوده بالا تولید خواهد کرد.

در اولین همایش تخصصی فولاد پرایس تولید فولاد پیشرفته با ارزش افزوده بالا که سه شنبه 24 خرداد در هتل المپیک تهران برگزار شد، ایرا رخستی، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان به عنوان سخنران کلیدی در خصوص شرایط تولید صحبت کرد. از این محصولات گفت: تولید محصولات با ارزش افزوده موارد فوق یکی از راهبردهای اصلی این شرکت است که در این راستا برنامه ذوب آهن اصفهان در سال جاری تولید 400 هزار تن محصولات صنعتی با ارزش افزوده بالا است.


به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان، بیش از 60 درصد تولید این شرکت، فولادهای آلیاژی و کیفیت بالا به اجرای طرح های عمرانی مرتبط تا افق 1404 اضافه می شود.


مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به کل زنجیره تولید فولاد از مواد معدنی تا محصول نهایی در این مجتمع عظیم صنعتی، بلاستینگ فولادی مشابه 70 درصد واحدهای تولید فولاد دنیا، از نقاط قوت اصلی این شرکت است. وی ارزش افزوده را بالا دانست و گفت: این شرکت که دارای گواهینامه ها و استانداردهای ملی و بین المللی تولید محصولات فولادی است، در سال گذشته موفق به صادرات یک میلیون و 100 هزار تن از محصولات خود شده است.


مهندس تعطیلات طراحی و تولید راه آهن سراسری را یکی از مهم ترین گام های صنعت فولاد کشور در تولید محصولات صنعتی دانست و گفت: از نظر بومی سازی یکی از افتخارات کشور در سال های اخیر به شمار می رود.


مدیرعامل ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: این شرکت در 10 سال گذشته رویکرد جدی به تولید محصولات صنعتی داشته و به تدریج از تولید محصولات ساختمانی به سمت تولید محصولات صنعتی رفته است.


مدیرعامل ذوب آهن اصفهان به طرح های توسعه ای این شرکت برای تولید محصولات صنعتی اشاره کرد و گفت: پروژه های احداث خط کویل آلیاژی جدید در کارخانه نورد 350، ساخت کوره ملاقه شماره 3 و کوره ملاقه شماره 3. بازسازی 1، احداث واحد VOD در تولید و ریخته گری فولاد ورق گیت و نورد سرد و گرم برقی یکی از پروژه هایی است که تولید محصولات صنعتی ذوب آهن اصفهان را متحول خواهد کرد.


وی به 12 فولاد ویژه تولیدی ذوب آهن اصفهان اشاره کرد و گفت: این شرکت قادر به تولید انواع فولادهای آلیاژی از جمله میکرو آلیاژهای کم آلیاژ، پر آلیاژ، پرمقاومت، ابزارآلات و فولاد ضد زنگ است و قادر است. برای تولید هر گونه سفارش برای فولادهای خاص.


مهندس رخستی عملکرد اقتصادی تولید فولاد آلیاژی و صنعتی را برای ذوب آهن اصفهان بسیار مهم دانست و گفت: نسبت حاشیه سود بین تولید ورق برقی سرد و تولید ورق آلیاژی گرم نسبت به سایر محصولات و همچنین تولید H بسیار قابل توجه است. ریل بال و تیرآهن فولادهای مسطح و آلیاژی مانند کلاف آلیاژی، سیم و … نیز در مقایسه با سایر محصولات حاشیه ای سودآور هستند.


وی افزود: در تولید محصولات ساختمانی به سمت تولید محصولاتی رفتیم که دیگر فولادسازان کشور نتوانسته اند تولید کنند. از جمله این محصولات می توان به تیرآهن عریض اشاره کرد که در استحکام صنعت ساختمان کشور بسیار حائز اهمیت بوده و می تواند منجر به تغییراتی در این صنعت شود.


مهندس رخسطی افزود: گرایش ذوب آهن اصفهان به تولید محصولات صنعتی به این معنا نیست که نیاز کشور به محصولات ساختمانی را نادیده گرفته ایم، بلکه زمانی که این کار را انجام می دهیم به اندازه کافی و بر اساس تقاضای بازار و اوایل امسال این محصولات را تولید می کنیم. نقش مهمی در کنترل قیمت


اولین همایش تخصصی قیمت فولاد با محوریت فولادهای با ارزش افزوده بالا با حضور جمعی از ذینفعان و کارشناسان ملی فولاد برگزار شد. شرکت کنندگان اصلی این همایش سازمان توسعه و معدن، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، ذوب آهن اصفهان، فولاد مبارکه، فولاد آلیاژی، فولاد خراسان و شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر بودند.


انتهای پیام/