دیدار امیر عبداللهیان با سفرای ایران در موریتانی، آلمان، سنگال و ماداگاسکار


دیدار امیر عبداللهیان با سفرای ایران در موریتانی، آلمان، سنگال و ماداگاسکار

وزیر امور خارجه روز پنجشنبه با سفرای جمهوری اسلامی ایران در موریتانی، آلمان، سنگال و ماداگاسکار دیدار و گفتگو کرد.


به گزارش ایلنا، امیرعلی امام یوما شهیدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در موریتانی در دیدار با حسین امیرعبداللهیان گزارشی از گستره ماموریت و اقدامات انجام شده در حوزه توسعه و گسترش سیاست، اقتصادی ارائه کرد. و روابط تجاری دو کشور.


وزیر امور خارجه همچنین در این دیدار توصیه ها و رهنمودهایی را در خصوص ارتقای روابط ایران و موریتانی ارائه کرد.


همچنین محمود فرازنده سفیر جمهوری اسلامی ایران در آلمان نیز گزارشی از محدوده این ماموریت و آخرین تحولات در زمینه روابط دوجانبه در حوزه های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ارائه کرد.


امیر عبداللهیان در این دیدار با ارائه توصیه ها و رهنمودهایی در زمینه روابط دو کشور، بر توجه بیشتر به ایرانیان مقیم و برنامه ریزی برای تعامل بیشتر با هموطنان تاکید کرد.


همچنین محمدرضا دهشهیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در سنگال در دیدار با وزیر امور خارجه گزارشی از محدوده ماموریت خود و اقدامات انجام شده در زمینه توسعه و گسترش سیاست ها ارائه کرد. روابط اقتصادی، تجاری و فرهنگی دو کشور.


در این دیدار امیر عبداللهیان نیز نظرات و رهنمودهای لازم را در خصوص گسترش روابط سیاسی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و سنگال ارائه کرد.


حسنعلی بخشی، کاردار جمهوری اسلامی ایران در ماداگاسکار نیز در دیدار وزیر امور خارجه خلاصه‌ای از وضعیت روابط جمهوری اسلامی ایران با ماداگاسکار، موریس، سیشل و کومور ارائه کرد. .


امیر عبداللهیان در این دیدار همچنین با اشاره به رویکرد دولت برای فعال‌سازی روابط با آفریقا در زمینه‌های مختلف، بر نظر وزارت امور خارجه برای فعال‌سازی روابط دوجانبه تاکید کرد.


انتهای پست/