دو تصادف فوتی در تهران رخ داد


دو تصادف فوتی در تهران رخ داد

سرهنگ حمه خانی از دو تصادف فوتی در تهران خبر داد.


به گزارش ایلنا، سرهنگ علی همهانی درباره این دو گزارش گفت: به گفته شاهدان عینی حاضر در محل تصادف ساعت 23:55 شب گذشته یک دستگاه خودرو در حال فرار با عابر پیاده در جهت غرب به شرق بزرگراه زین الدین برخورد کرد.


سرهنگ حمه خانی افزود: پس از این حادثه متأسفانه این عابر مرد حدوداً 40 ساله بر اثر شدت ضربه در صحنه تصادف جان باخت و راننده با مشاهده صحنه از محل متواری شد. محل و با ایمن سازی محل، علل و عوامل این حادثه را مشخص و اظهارات شاهدان در مورد خودروی متواری را ثبت کرد.


سرهنگ علی همهانی درباره فوت عابر پیاده در محدوده خیابان جدی اردبیلی گفت: بر اساس اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110، ساعت 19:45 شب گذشته در محل خیابان جدی اردبیلی، نبش کاج سواری، یک دستگاه خودروی رنو پی کی با عابر پیاده برخورد کرد که متاسفانه در این حادثه عابر پیاده نیز جان باخت.


وی گفت: گروهی از کارشناسان پایگاه 22 پلیس راه پایتخت بلافاصله در محل حاضر شدند و با کنترل بار ترافیکی و ایمن سازی محل حادثه برای جلوگیری از تکرار حوادث ناگوار به علل و عوامل این حادثه پی بردند.


وی در خصوص مجازات فرار از صحنه تصادف ماده 719 قانون مجازات اسلامی گفت: هر گاه مصدوم نیاز به کمک فوری داشته باشد و راننده علیرغم امکان انتقال مصدوم به مراکز درمانی یا تفتیش از انجام آن امتناع کند. کمک مأموران پلیس یا فرار از آن در صورت خروج از محل حادثه و ترک مقتول حسب مورد به بیش از دو سوم حداکثر مجازات مذکور در مواد 714، 715 و 716 محکوم خواهد شد. این قانون است و دادگاه نمی تواند این ماده را لغو کند.


سرهنگ همهانی توصیه کرد: در صورت بروز هرگونه حادثه اعم از خسارت، جراحت و خدای ناکرده فوت، ضمن حفظ خونسردی، ابتدا و قبل از هر اقدامی با مرکز فوریت های پلیسی 110 تماس گرفته و مراتب را به پلیس اطلاع دهید.


انتهای پیام/