دولت نگاه حمایتی به موضوع توسعه صنعت دارد


دولت نگاه حمایتی به موضوع توسعه صنعت دارد

معاون امور عمومی شرکت تی.ام نگاه دولت به جامعه را عامل توسعه خواند و گفت: کار سیستماتیک در کنار اقدامات امنیتی باعث کاهش قاچاق کالا می شود.


به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، محمدمهدی برادران، معاون صنایع دولتی وزارت صمت امروز در جلسه ستاد ارتقای تولید و رفع موانع تولید استان زنجان که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در این راستا به دلیل عدم استقبال مردم از تولیدات و تولیدات داخلی و خارجی، باید به این موضوع توجه کنیم. وی با بیان اینکه در فرهنگ ملی و دینی همه ما از اهل بیت امرار معاش می کنیم. گیریم گفت: جامعه صنعتی امروزه در قالب مادی و معنوی از کارگران حمایت می کند.


برادران ادامه دادند: ستاد ارتقای یک مجموعه هماهنگ بین دستگاهی با محوریت استانداری است که در استان ها ایجاد شده و منجر به هم افزایی دستگاه ها در دولت سیزدهم و تمایل به حمایت از واحدهای تولیدی شده است.


وی با تشریح نگاه دولت های گذشته در جوامع مختلف به صنعت، گفت: در گذشته نگاه دولت در جوامع مختلف ساخت کارخانه و آماده سازی زیرساخت ها بود و در ایران نیز این صنعت در دوره های نهضت تولید ایجاد شد. . نگاه دولت به توسعه در برخی استان ها منجر به ایجاد صنایع پتروشیمی در برخی استان ها بدون توجه به کاربری زمین شد.


وی با اشاره به اینکه نگاه کارگزاران توسعه دولت در گذر زمان محکوم به شکست است، گفت: در این سیاست دولت به بخش خصوصی تبدیل شده و علیرغم عدم دستیابی به اهداف مورد انتظار، در مقاطعی شاهد فساد بوده ایم.


این مسئول، نگاه عمومی فعلی را وجود دولت توسعه‌گرا دانست و گفت: دولت باید قانون ارتقا و بهبود فضای کسب‌وکار را تدوین کند و ستاد ترویج نیز در مسیر تعامل و حل مشکلات منطقه‌ای باشد. منطقه کار


معاون بخش عمومی وزارت امنیت ادامه داد: دشمنان در صدد تخریب اقتصادی ما هستند و فعالان اقتصادی در ایران جهادگر هستند و فعالان اقتصادی می توانند به عنوان تسهیل کننده برای خنثی سازی تحریم ها موثر باشند.


وی با اشاره به اینکه در حال حاضر اصلاحات در نظام تولید کشور در حال انجام است، گفت: لغو معافیت واردات تجهیزات غیرساخت ایران که مصادف با ساماندهی برخی اغتشاشات بود، تصویب شد.


آنطور که برادران می گویند در حوزه روغن نباتی با وجود مخالفت مردم با بی توجهی به حقوق مصرف کننده جلساتی برگزار کردیم که نتیجه آن کاهش 25 درصدی قیمت روغن بود که در سایر محصولات نیز تاثیرگذار خواهد بود.


معاون امور عمومی وزارت امنیت در ادامه بر معضل قاچاق کالا و لزوم همراهی پلیس در این حوزه تاکید کرد و گفت: علاوه بر تدابیر امنیتی، کار سیستماتیک نیز برای افزایش نیاز است. هزینه های قاچاق آنقدر که توجیه اقتصادی ندارد.


برادران با اشاره به اینکه مبارزه با قاچاق کالا موجب حمایت از تولید داخلی می شود گفت: اولویت این سازمان رویکرد جدی به تضمین و کیفیت کالا خواهد بود که منجر به رقابت داخلی و ایجاد رضایتمندی مشتریان می شود.


انتهای پست/