دولت با کمک مجلس درصدد کاهش اجاره بها است


دولت با کمک مجلس درصدد کاهش اجاره بها است

رئیس کمیسیون داخلی و شورای مجلس درباره طرح ساماندهی اجاره بهای کارکنان دولت و مسکن که امروز در مجلس مطرح شد، گفت: دولت در تلاش است تا با کمک مجلس، اجاره بها را کاهش دهد.


محمدصالح جوکار در گفت وگو با خبرنگار ایلنا از یزد، با اشاره به اینکه طرح های متعددی در جلسه علنی امروز ارائه شد، اظهار کرد: یکی از این طرح ها در نظر گرفتن دو فوریت طرح کنترل و ساماندهی اجاره املاک مسکونی بود.


وی در ادامه با اشاره به اینکه شرایط اجاره بها برای مستاجران بسیار سخت است و ما به این موضوع واقف هستیم، ادامه داد: دو فوریت آن چهارشنبه گذشته تایید شد و کلیات آن امروز رای گیری و به کمیسیون مربوطه رای گیری مجدد داده شد. .. باید انجام شود و به صحن مجلس بازگردانده شود.


رئیس کمیسیون امور داخلی مجلس و شوراها با بیان اینکه نباید اجاره بها را بدون محدودیت افزایش داد، گفت: امروز هم موافقان و هم مخالفان درباره این طرح صحبت می کردند. طرفداران پرونده او تلاش کرده اند تا رونوشت واقعی این بیانیه را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهند. طرفداران پرونده او تلاش کرده اند تا رونوشت واقعی این بیانیه را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهند.


وی با بیان اینکه برخی معتقدند این موضوع بر بحث ساخت و ساز مسکن در آینده تاثیر می گذارد، گفت: هفته آینده نتایج کمیسیون را بررسی خواهیم کرد و امیدواریم این موضوع باعث کاهش اجاره بها در کشور شود.


جوکار با بیان اینکه طرح استخدام و ساماندهی فوری دستگاه های اجرایی نیز امروز به مجلس ارائه شد، افزود:


نماینده مردم شهرستان های یزد، عشق آباد و ندوشن در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم این طرح بتواند پاسخگوی چالش های بلندمدتی باشد که دست اندرکاران دولتی و تجاری مجبور به تغییر و دیدن آن بوده اند.


انتهای پیام/