دوره جدیدی از ستاره های تنیس که می توانند در کانون توجه قرار بگیرند


نواک جوکوویچ قرار است در کوئینز به مدت دو هفته تاریخ ساز شود تا اولین مردی باشد که پس از راد لاور در سال 1969 برنده گرند اسلم شد. بنابراین US Open باید به اندازه کافی باشد تا بتواند جذابیت اصلی مسابقات را در اختیار مسابقات بگذارد.

و اگر صربها تا فینال 12 سپتامبر از قرعه کشی عبور کنند و قهرمانی اوپن استرالیا ، اوپن فرانسه ، ویمبلدون را بدست آورند و سپس پیروز شوند ، شاید جذاب و فریبنده تخیل باشد و ورزشگاه آرتور آش مکان جدیدی باشد. اتاق بزرگ یورک تابستان گذشته شبیه آن بود.

با این حال ، امسال متفاوت است ، با این تفاوت که تنها هوادارانی که سال گذشته به دلیل شیوع COVID-19 از ورود به آنها منع شده بودند ، توانستند واکسینه شوند و به ورزشگاه بازگردند. اینجا انرژی است. اینجا جمعیت است. فرانسیسکو لیندور یکی از تماشاگران اولین جلسه روز دوشنبه بود. شاید مشتریان شما با شرکت در رویدادهایی که عمدتاً مودبانه و بدون انگیزه هستند ، پناه گرفته باشند. بعدی اپرا است.

اما آیا می دانید چه کسی اینجا نیست؟ البته شما راجر فدرر اینجا نیست و رافا نادال اینجا نیست. بنابراین ، اگر جوکوویچ برنده شود ، ما از دور نظاره گر هستیم ، بنابراین با شکستن تساوی سه گانه در بین سه تیم بزرگ موجود و کسب مقام اول در 21 رشته ، رکورد را دو برابر می کنیم. به در بخش زنان ، نه سرنا و نه ناهید ویلیامز ظاهر نشدند و اولین حضور خود را بدون دو خواهر از سال 2003 آغاز کردند.

اینها ورزشکارانی هستند که سوزن را حرکت می دهند و 20 سال است که این کار را انجام می دهند. اسامی که تخیل را برمی انگیزد.

جوکوویچ نواک
نواک جوکوویچ ناگهان جانباز این رشته شد.
گتی ایماژ

اما زهره 41 ، فدرر 40 ، سرنا 39 و نادال 35 است. توله سگ جوکوویچ 34 ساله است. هر چیزی فصل دارد. طرفدار مشتاق The Byrds تلو تلو خورد.

و به طور محدود ، نادیده گرفتن بیشتر از مبارزه تنیسورهای مرد آمریکایی برای کسب عنوان کمک نمی کند. این تکرار یک فیلم قدیمی است. از زمان اندی رودیک در سال 2006 ، هیچ آمریکایی به نیمه نهایی مردان نرسیده است. و رادیک آخرین بازیکنی بود که این عنوان را در سال 2003 بدست آورد.

اما در 20 سال گذشته ، فدرر و نادال به لطف طرفداران پرشور خود به تابعیت ایالات متحده دست یافته اند. نیروی جاذبه آنها همین قدر قوی بود. اکنون این ورزش از آن محور خارج شده است.

اما ورزش تکاملی و نسلی است. زمانی راد لیور ، روی امرسون و جان نیوکومب حضور داشتند. سپس اش ، جیمی کانرز ، بیورن بورگ ، جان مک انرو و بوریس بکر آمدند. نفرات بعدی پیت سمپراس و آندره آگاسی هستند. نفرات بعدی فدرر ، نادال و جوکوویچ هستند.

چرخاندن ، چرخاندن ، چرخاندن

بیلی ژان کینگ و مارگارت کورت و کریس اورت و مارتینا ناوراتیلوا. وقتی زمان آنها به پایان رسید ، ناهید و سرنا ویلیامز دور هم جمع شدند. استفی گراف و مونیکا سلس بودند. همچنین حق امتیاز

بچرخان ، بچرخ ، بچرخ.

کوکو گاف 17 ساله از آتلانتا که دو سال پیش این شهر را با دور سوم صعود کرد ، چند ماه پیش به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات رولان گاروس رسید و با سرعت در حال تبدیل شدن به یک بازیکن اصلی است. شاید این مکان وظایف زیادی برای نوجوانان نداشته باشد.

کمبود قدرت ستاره به معنای فقدان عظمت بالقوه در این زمینه نیست. جوانانی عجله دارند ، از جمله دانیل مدودف 25 ساله ، که نادال را در فینال 2019 به ست پنجم رساند ، و استفانو چچیپاس 23 ساله ، که روز دوشنبه سومین نفر شد و دوشنبه اندی موری را شکست داد. به چهارمین بازیکن 34 ساله بزرگ چهارم پس از باخت 2-1 ، ستر پنجم را گرفت.

در سال فردا ، موری تمام تلاش خود را کرد تا دیروز بازگردد. اما اینطور نیست.

هواداران در زمین هستند و باید جشن گرفت. تقریباً طبیعی به نظر می رسد. در فینال 2017 که اسلون استفنز در یک تایبر برک مدیسون کیز را شکست داد ، بردن ست های متوالی برای استفنس طبیعی بود.

کیز می گوید: “این احساس 100 سال پیش است ، نه چهار سال.” “تا زمانی که یک زندگی معمولی دارید ، جهان قطعا مکان کاملاً متفاوتی است. اما بازی تنیس بسیار تغییر کرده است.”

بچرخان ، بچرخ ، بچرخ.

دیدگاهتان را بنویسید