دوره جامع فیلمسازی انجمن سینمای جوانان برگزار می شود


دوره جامع فیلمسازی انجمن سینمای جوانان برگزار می شود

22 آبان 1401 آزمون سراسری ورودی دوره جامع هفت ماهه فیلمسازی انجمن سینمای جوانان ایران برای علاقمندان به فیلمسازی در رده سنی 16 تا 30 سال برگزار می شود.


به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، دوره هفت ماهه جامع فیلمسازی انجمن سینمای جوانان ایران پس از سه سال تاخیر در برگزاری آن به دلیل وضعیت کرونا، با یک دوره جامع آغاز می شود. آزمون 22 آبان ماه سال جاری در تمامی 58 دفتر انجمن علاقه مندان به سینما می توانند برای شرکت در آزمون و ثبت نام در دوره فیلمسازی به دفاتر انجمن فیلم جوانان مراجعه کنند.


شرکت در آزمون محدودیتی ندارد و علاقه مندان به سینما در رده سنی 16 تا 30 سال می توانند در آزمون جامع که 21 آبان ماه در تمامی دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران برگزار می شود، شرکت کنند.


پس از برگزاری آزمون، تمامی داوطلبان باید در مصاحبه حضوری شرکت کنند که نتیجه آن، نامزدهای نهایی دوره جامع فیلمسازی را مشخص می کند.


لازم به ذکر است در سال های گذشته دوره جامع فیلمسازی 358 ساعت برنامه ریزی شده بود، در حالی که در سال 1401 با اضافه شدن جلسات فرهنگی و پژوهشی به عنوان دوره بین رشته ای، مدت این دوره به 400 ساعت افزایش یافت.


نشست های فرهنگی و پژوهشی با محوریت موضوع یابی، توجه به موقعیت های سینمایی، بررسی شرایط ژانر، اقلیم و فرهنگ و همچنین مسائل روانشناختی و جامعه شناختی به منظور شناخت بهتر سینما و جهت دهی بهتر هنرجویان در این هنر برنامه ریزی شده است.


پس از اتمام دوره، هنرجویان موظف به تولید مستقل فیلم هستند و به این ترتیب استاد راهنما هر دانشجو را برای ساخت فیلم کوتاه در پایان دوره حداکثر ظرف مدت دو ماه همراهی می کند.


انتهای پست/