دوره آموزشی آیروس در استان مرکزی/ مرگ های مغزی بر اثر پیوند اعضا کم است


دوره آموزشی آیروس در استان مرکزی/ مرگ های مغزی بر اثر پیوند اعضا کم است

معاون مرکز پزشکی و مراکز تشخیصی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مارککا گفت: دوره آموزشی IRUS از 21 تیرماه سال جاری به مدت 5 روز در آراکا همزمان با سراسر جهان برگزار می شود. کشور.


به گزارش خبرنگار ایلنا، عاطف صالح فرد در جمع خبرنگاران افزود: این دوره آموزشی شامل آموزش جامع حمایت از مراکز پیوند است که قرار بود در سال 1398 برگزار شود که به دلیل محدودیت های ناشی از کرونا حذف شد.


وی ادامه داد: پیش از این چندین بار این دوره آموزشی را برنامه ریزی کرده و وارد فاز اجرایی شده ایم. بنابراین در روزهای آینده مشکل خاصی در اجرای این امر نخواهیم داشت.


رئیس مرکز بیماری‌ها و تشخیص و درمان دانشگاه علوم پزشکی مرکزی تصریح کرد: با وجود اینکه استان مرکوزی در مسیر بزرگراه سراسری قرار دارد، آمار تصادفات، جراحات و مرگ‌های مغزی زیاد است، اما برخی از مرگ‌های مغزی ناشی از آن است. پیوند اعضا هستند. آمار پایین


صالح فرد گفت: یکی از مداخلات ارزشمندی که می تواند مرگ مغزی منجر به پیوند را افزایش دهد دوره آموزشی آیروس است که اولین قدم آن فرهنگ سازی و افزایش اطلاعات و آگاهی در جامعه است.


وی گفت: این فرهنگ در سطح رهبران و تصمیم گیران و جمعیت استان مراکش با برگزاری چنین دوره هایی و ملاقات و همفکری هر چه بیشتر با یکدیگر رشد خواهد کرد. امیدواریم ضمن اثربخشی، برپایی و حمایت از چنین جلساتی تداوم داشته باشد.


انتهای پست/