دلیل داغ بودن بدنه یخچال


دلیل داغ بودن بدنه یخچال

در حین کارکرد معمولی یخچال، فریزر و مجاور، گرم شدن دیواره های یخچال در برخی مواقع طبیعی است، اما اگر متوجه شدید که دستگاه حتی با لمس در و دیوار به طور غیرعادی داغ و داغ است، این کار را انجام دهید. نشان می دهد که پس از پیدا شدن علت مشکلی وجود دارد که چرا بدنه یخچال گرم می شود، از این نظر بسیار مهم است.


به گزارش ایلنا، در حین کارکرد عادی یخچال، فریزر و اطراف، گرم شدن دیواره های یخچال در برخی مواقع طبیعی است، اما با توجه به داغ بودن غیرعادی دستگاه و حتی لمس در و دیوارها گرم است. بنابراین، یافتن دلیل گرم شدن یخچال از این نظر بسیار مهم است.


یخچال خیلی پر است


وجود حجم زیاد مواد غذایی در یخچال می تواند یکی از عوامل داغ شدن بیش از حد بدنه و دیواره های یخچال باشد. زیرا کمپرسور یخچال را مجبور می کند تا زمان و انرژی بیشتری برای خنک شدن و خنک نگه داشتن غذا صرف کند. بنابراین، لوله های کندانسور پشت یخچال و مقداری در کناره های درب یخچال می توانند گرمای بیشتری تولید کنند.


اگر مقدار زیادی غذا در یخچال می گذارید، بهتر است درب یخچال را به مدت طولانی و مرتب باز نکنید تا این مشکل برطرف شود، زیرا هر بار که در را باز می کنید، یخچال شما سرمای زیادی را از دست می دهد که باعث می شود کمپرسور یخچال خراب است.بیشتر کار کنید


بهتر است درب یخچال را تا زمانی که دمای نرمال نرسیده باز نکنید. برای نگهداری بهتر مواد غذایی در یخچال، به محصول غذایی در یخچال کمک کنید.علت داغ بودن بدنه یخچال علت داغ بودن بدنه یخچال علت داغ بودن بدنه یخچال

دلیل داغ بودن بدنه یخچال


فاصله کمی بین یخچال و دیوار پشتی و سقف


یکی از دلایلی که باعث گرم شدن دیواره یخچال و بدنه آن می شود فاصله کم یخچال با دیواره پشتی و سقف یخچال است. با گردش گاز، لوله های کندانسور در پشت یخچال بسیار داغ می شوند. به همین دلیل برای خنک شدن این لوله ها باید هوا به خوبی جریان داشته باشد.


اگر یخچال از پشت به دیوار چسبیده باشد و اطراف آن را کبتزیت احاطه کرده باشد جریان هوا خوب نخواهد بود و این باعث گرم شدن لوله های کندانسور یخچال می شود. بنابراین برای رفع این مشکل باید به فواصل استاندارد دستگاه از محیط اطراف توجه کرد.


علت گرم شدن بدنه یخچال علت گرم شدن بدنه یخچال علت گرم شدن بدنه یخچال

دلایل اصلی گرم شدن بیش از حد بدنه و دیوارهای یخچال


کندانسور یخچال کثیف است


به تدریج گرد و غبار زیادی روی کندانسور جمع می شود که از جریان گرما و تبادل و خنک شدن مناسب لوله های کندانسور جلوگیری می کند. بنابراین با گرم شدن کندانسور، بدنه و دیواره یخچال نیز گرم می شود.


برای تمیز کردن کندانسور یخچال، بهتر است هر 6 ماه یکبار تعمیر و نگهداری دوره ای یخچال را به طور جدی انجام دهید.


منبع: بیتوته


انتهای پست/