دلیل افزایش ریزش مو در بین ایرانیان


دلیل افزایش ریزش مو در بین ایرانیان

ریزش مو یکی از مشکلاتی است که مردان و زنان در هر سنی را درگیر می کند.


به گزارش ایلنا، انواع مختلفی از ریزش مو و عوامل مختلفی بر این مشکل تاثیر می گذارد. پس از دوره کرونری، پارگی تلوژن شرایطی بود که افراد را در مواجهه با شرایط استرس زا مشکلاتی مانند ریزش مو ایجاد می کرد.


ریزش مو همچنین می‌تواند ناشی از برخی داروها، کمبود مواد مغذی، تغییرات هورمونی یا شرایط استرس‌زا باشد که می‌تواند شایع‌ترین شکل ریزش مو، معمولاً در شقیقه‌ها باشد. فرد کچل می شود. البته این حالت می تواند مربوط به سیستم ایمنی نیز باشد. زیرا باعث حمله بدن به فولیکول های مو شده و باعث طاسی و همچنین مشکلات مختلف سلامتی خواهد شد.


مشکلات دیگر، مانند التهاب پوست سر، می تواند باعث ریزش مو شود. به عنوان مثال، با پسوریازیس پوست سر که به صورت پوسته پوسته و قرمز ظاهر می شود. به فولیکول های مو آسیب می رساند و مشکلاتی مانند خارش ایجاد می کند.


خارش سر


علاوه بر این، بیماری کرون عاملی است که امروزه ریزش موی زنان را تشدید کرده است. ویروسی که در قسمت های قبل به تفصیل توضیح دادیم.


کرونا چگونه باعث ریزش مو می شود؟


طبق داده‌های سال 2020، ویروس کرونا به خودی خود باعث ریزش مو نمی‌شود، بلکه استرسی را که بدن از مبارزه با آن متحمل می‌شود، ایجاد می‌کند. این امر باعث ریزش مو می‌شود و کووید-19 تا حدودی آسیب را افزایش می‌دهد، زیرا افراد نه تنها با استرس فیزیکی ناشی از این بیماری مقابله می‌کنند، بلکه با اضطراب روحی که ممکن است با تشخیص ویروس ایجاد شود نیز مقابله می‌کنند. .


بعد از کرونا ممکن است متوجه شوید که هر بار که دوش می‌گیرید، کف حمام موهای زیادی از دست داده است و وقتی موهایتان را شانه می‌کنید متوجه آن می‌شوید. موهای زیادی روی برس جمع می شود و در نهایت بعد از چند هفته احساس می کنید موها نازک شده اند.


موها در اثر کرونا چه مدت می ریزند؟


این دوره ممکن است برای شما خیلی طولانی باشد، اما دائمی نیست، ممکن است 3 تا 6 ماه طول بکشد و سپس متوقف شود و لازم نیست نگران آن باشید.


منبع: همشهری آنلاین


انتهای پیام/