دستگیری یکی از متهمان پرونده کلاهبرداری 400 میلیون دلاری در فرودگاه


دستگیری یکی از متهمان پرونده کلاهبرداری 400 میلیون دلاری در فرودگاه

رئیس پلیس بین الملل از دستگیری چهارمین مظنون کلاهبرداری 400 میلیون دلاری خبر داد.


به گزارش ایلانا پایگاه خبری پلیس، سردار «هادی شیرزاد» اعلام کرد: بنا به دستور مقامات قضایی یکی از متهمان پرونده کلاهبرداری 400 میلیون دلاری که به همراه 15 نفر دیگر با استفاده از اسناد جعلی چند شرکت جعلی ایجاد کرده و مدعی فعالیت در این زمینه شده است. به دلیل واردات 400 میلیون دلاری کالا تحت تعقیب قرار گرفت.


وی با اشاره به دستگیری سه متهم این پرونده در سال گذشته افزود: پس از تحقیقات مشخص شد متهم به یکی از کشورهای منطقه متواری شده است که یک فرد خارجی برای وی اخطار قرمز صادر و سپس ردیابی و متهم را در کشوری که در آن مخفی شده بود شناسایی کرد.


رئیس پلیس بین الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: همزمان با پیگیری پرونده متهم از کشورهای ترانزیتی، اخطار قرمز برای وی به مراجع مختلف از جمله پلیس مهاجرت و پلیس راهور صادر شد. گذرنامه تا در صورت عدم همکاری کشورهای متبوع در هنگام عبور احتمالی در مرزهای رسمی کشور بازداشت شود.


وی با اشاره به تلاش ماموران پلیس اینترپل در تهران برای ردیابی این متهم و همچنین تحت تعقیب بودن وی در مرزهای کشور، تصریح کرد: با همکاری پلیس مهاجرت و گذرنامه، متهم در محل بازداشت شد. در فرودگاه های بین المللی هنگام ورود به کشور و تحقیقات ادامه دارد و پرونده به مراجع قضایی منتقل شد.


انتهای پیام/