دستورالعمل نامناسب مترو سازمان ملی استاندارد اجازه فعالیت آسانسورهای زیرزمینی شهری را نمی دهد


دستورالعمل نامناسب مترو سازمان ملی استاندارد اجازه فعالیت آسانسورهای زیرزمینی شهری را نمی دهد

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: با تغییرات دستورالعمل سازمان ملی استاندارد، از سال 1396 اخذ استاندارد برای بهره برداری از آسانسورهای مترو سخت و تا حدودی غیرممکن شد.


مهدی شایسته اصل، معاون ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، گفت: سازمان ملی استاندارد مشکلاتی مانند نصب دریچه اگزوز در هر 11 متر، سنسور وزن و آیفون در کابین را شناسایی کرده است. وی گفت: امکان تعمیر برخی محوطه های ایمن وجود دارد، اما مواردی مانند نصب خروجی آسانسورهای نصب شده در ایستگاه های مترو با عمق 50 متر یا بیشتر غیرممکن است.


وی افزود: استاندارد آسانسور توسط شرکت راه آهن تهران و حومه در حال دریافت است و در این مدت برای رفع مشکل تلاش کرده اند، اما با توجه به تاکید شهردار تهران دکتر زاکانی مبنی بر تسریع در کار، شخصا در تلاش برای رفع مشکل هستم. مشکل.”


مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه به 176 آسانسور فعال در شهر زیرزمینی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر هیچ آسانسوری در خط 3 نداریم. 14 آسانسور در خط 6 و 22 آسانسور نصب شده در خط 7 به دلیل عدم رعایت استانداردها به بهره برداری نرسیده اند.


شیچه بیان کرد: سایر بالابرهای خطوط مانند خطوط 1 و 2 که قبل از سال 1396 استاندارد شده بودند، فعال هستند و به مسافران خدمات رسانی می کنند، اما پس از ابلاغ دستورالعمل جدید استاندارد، بالابرهای مترو هر چند با کیفیت و استاندارد هستند. آسانسورها را نمی توان ترتیب داد. دریافت استاندارد ملی برای تایید عملکرد.


وی گفت: برای رفع این مشکل باید با سازمان ملی استاندارد هماهنگی شود تا این دستورالعمل با توجه به شرایط ایستگاه های مترو تغییر کند تا شهروندان و مسافران مترو از تجهیزات و امکانات موجود بهره مند شوند. در اسرع وقت.


انتهای پست/